اخبار گروه قرآن و عترت

بازدید رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از نمایشگاه خوشنویسی « کلک نور » در نگارخانه هنر
حجت الاسلام والمسلمین شمس رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از نمایشگاه جمعی آثار خوشنویسی، تذهیب و نقاشیخط « کلک نور » در نگارخانه هنر بازدید بعمل آورد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
در صورت تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی / درج روز نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در تقویم رسمی کشور / رونمایی از پوستر «روستای قرآنی»
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه شورای سیاستگذاری طرح انتخاب روستای قرآنی کشور از پیشنهاد معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ثبت دو روز در تقویم به نام‌های روز نهج‌البلاغه و روز صحیفه سجادیه اشاره کرد و گفت: این پیشنهادات در جلسات شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده و تنها تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی باقی‌مانده است.
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
[ تعداد بازدید : ۱,۴۷۸ ]
حدود ۴۰ هزار کتاب قرآنی پس از انقلاب اسلامی منتشر شده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی حدود ۴۰ هزار کتاب قرآنی در جمهوری اسلامی ایران انتشار یافته است، گفت: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران با نغمه های قرآنی متولد و ادامه حیات یافت.
۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱,۵۴۵ ]
اولین دوره مسابقات فراز خوانی قرآن کریم به مناسبت هفته وحدت
به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، مسابقه فرازخوانی قرآن کریم با نام «طنین وحدت» و با محوریت آیات وحدت اسلامی، توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۳۳
[ تعداد بازدید : ۲۲۷ ]
مسابقه تلویزیونی " عطر همدلی " به مناسبت هفته وحدت
مسابقه تلویزیونی «عطر همدلی» از طرف معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت در قالب ۷ برنامه کوتاه تولید شده است که در ایام هفته وحدت، هر روز یک برنامه از آن از طریق شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی و همچنین پیام رسان های اجتماعی پخش و منتشر می شود.
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
[ تعداد بازدید : ۱۵۵ ]
فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه (ویژه حوزه فعالیت های قرآن و عترت)
ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی قرض الحسنه ویژه مؤسسات و فعالان فرهنگی حوزه قرآن و عترت از 23 مهرماه آغاز می شود.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱۷۹ ]
عبدالهادی فقهی‌زاده بیان کرد: ۳ اقدام معاونت قرآن و عترت در دوران کرونا / برنامه آینده؛ برپایی نمایشگاه مجازی و تجلیل از خادمان قرآن
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح اقدامات این معاونت در دوران کرونا به سه فعالیتی که تاکنون انجام شده و نمود بیرونی داشته است، اشاره کرد و گفت: طی شش‌ماهه سال جاری، اجرای نخستین دوره نمایشگاه مجازی قرآن و همچنین همایش تجلیل از خادمان قرآن را خواهیم داشت.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱۳۲ ]
اطلاعیه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ تمامی موسسات فرهنگی قرآن و عترت تهران تا ۱۸ مهرماه تعطیل شد
براساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونای تهران فعالیت تمامی موسسات فرهنگی قرآن و عترت از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت می‌کند.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱۱۲ ]
فقهی زاده خبر داد: به زودی؛ اعطای تسهیلات ویژه برای موسسات قرآنی فعال کشور
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به زودی دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه برای موسسات فرهنگی قرآن و عترت فعال کشور ابلاغ می شود
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
[ تعداد بازدید : ۱۱۳ ]
فراخوان جشنواره فرهنگی هنری نماز و ایثار
گروه قرآن و عترت و دبیر خانه ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران باهدف ترویج فرهنگ نماز و نیایش و ایثار و شهادت اقدام به برگزاری جشنواره نماز و ایثار نموده است.
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
[ تعداد بازدید : ۸۵۰ ]