اخبار

بررسی راهکارهای کاهش اعتیاد و طلاق در شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی ورامین

بررسی راهکارهای کاهش اعتیاد و طلاق در شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی ورامین
شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین به ریاست امام جمعه موقت حجت الاسلام محمودی در سالن اجتماعات فرمانداری با اکثریت اعضاء 20 شهریور ماه 1400برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین؛ در این نشست حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین طی سخنانی وظیفه شورای فرهنگ عمومی را بالاتر از مسئولیت‌های اداری و در راستای فرهنگ سازی در جامعه عنوان کرد و گفت: کلیه مسئولان باید فراتر از مسئولیت‌های اداری خود به حل و درمان مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی بیندیشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین افزود: با توجه به اینکه شهرستان ما نیز درگیر آسیب های اجتماعی (طلاق و اعتیاد به مواد مخدر) است، لذا  با همت و برنامه ریزی درست قادر خواهیم بود نسبت به رفع این آسیبها اقدام نماییم.

حسین کاغذلو نایب رییس شورا فرهنگ عمومی و فرماندار شهرستان ورامین نیز در این جلسه گفت: مصوبه های شورای فرهنگ عمومی لازم اجرا است و باید دستگاه‌های دولتی و غیردولتی کمک کنند تا مصوبات بخوبی اجرا، نهادینه و فرهنگ سازی شود.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به اهمیت پیگیری رفع آسیب های اجتماعی، از ادارات و تشکل‌های دینی و مردمی خواست، برنامه‌های پیشنهادی اجرایی خود را جهت مبارزه با افزایش طلاق و اعتیاد ارائه دهند.

طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین نیز در ادامه این جلسه  گفت:  اصلی‌ترین وظایف شورا فرهنگ عمومی بررسی معضلات و مشکلات جامعه شهری و روستایی و سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی است که با ارایه راهکار و راهبردهای لازم درباره آنها تصمیم‌گیری می‌کند.

اعظم هراتی، رئیس اداره بهزیستی ورامین در این جلسه گزارشی از وضعیت موجود و برنامه‌های این اداره در جهت مبارزه با افزایش طلاق و اعتیاد و درمان ارائه کرد.

لازم به ذکر است، در این نشست امام جمعه خیرآباد و سایر اعضاء به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد همه دستگاه‌ها همت خود را در این رابطه بیشتر کنند.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید