اخبار

هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان برگزار شد

هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان برگزار شد
هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان با حضور امام جمعه گلستان، فرماندار، بخشداران گلستان و بوستان، نماینده مردم شهرستان بهارستان، دادستان، روسای ادارات و دیگر اعضا در محل شرکت سیف صنعت در شهرک صنعتی قلعه میر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، در ابتدا پس از قرائت آیاتی چند از قرآن کریم، فاطمه قاسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا ضمن قدردانی از اعضای حاضر در جلسه و بیان دستور جلسه، هدف از برگزاری جلسه در شهرک صنعتی قلعه میر را تحقق بخشیدن به شعار سال و حمایت و معرفی تولیدکنندگان داخلی در شهرستان بیان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت خوب شهرکهای صنعتی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری و تقویت زیرساخت های فرهنگی از موضوعات مهمی است که مورد توجه قرار خواهد گرفت.

سپس حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمود نورپور امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش گلستان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در نشست شورای فرهنگ عمومی با اشاره به بررسی و تحقق شعار سال برای صنعت‌گران در رفع موانع و پشتیبانی‌ها اظهار داشت: صدای چرخ تولیدات در کشور نباید توقف داشته باشد و از نظر معنوی کار و تلاش دارای ارزش والایی است.

نورپور افزود: پیامبر اکرم صلی الله می فرماید؛ به دست کارگران باید بوسه زد و در روایات داشتیم قطرات عرقی که از بدن کارگران می ریزد به قدری ارزشمند است که با  قطره خون پاک شهیدان برابری می کند.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش گلستان افزود: همچنین در روایات داریم بعضی از گناهان فقط با روزی حلال و کار و تلاش پاک می شود.

وی گفت: پیامبر در روایت دیگر می فرماید صدای آهسته قلم و علما، صدای پای رزمنده ها در میدان جنگ و صدای چرخ تولیدات و اشتغال در عرشیان ارزش فراوانی دارد.

وی به حل مشکلات هیئت‌ مدیره شهرک صنعتی شهرستان بهارستان اشاره کرد و افزود: نباید از پیوست فرهنگی برای کارکنان و کارگران شهرک‌های صنعتی غفلت شود که مسائل معنوی و فرهنگی باعث افزایش کیفیت کار خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان افزود: نباید انجام فریضه‌های معنوی در واحدهای تولیدی با محدودیت انجام شود.

در ادامه تمهیدی فرماندر شهرستان بهارستان گفت: واحدهای صنعتی و تولیدی، سنگر اصلی در مبارزه جنگ اقتصادی هستند.

وی با بیان اینکه باز کردن گره و مشکلات و رفع موانع صنعتگران در اولویت دولت و مسئولین قرار دارد اظهار کرد: موضوع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در بهارستان با ظرفیت‌های بالقوه بسیار حائز اهمیت است و با حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان با نیروی کار و انسانی خوبی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

فرماندار بهارستان ادامه داد: واحدهای بزرگ تولیدی در بهارستان سهم بزرگی در ایجاد اشتغال و تولیدات منحصر به‌ فرد در کشور دارند.

تمهیدی در ادامه گفت: مسئله تحریم‌ها محدودیت‌های وسیعی را در زمینه صادرات و نقل و انتقالات پولی برای تولیدکنندگان ایجاد کرد که دولت جدید برای رفع موانع آن‌ها برنامه‌های خوبی را دنبال خواهد کرد.

وی افزود: قانون ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر، اجازه استقرار و توسعه واحدهای تولیدی را نمی‌داد که با پیگیری‌های انجام شده در مجموعه استانداری تهران باعث رفع ممنوعیت در این حوزه شد.

فرماندار بهارستان همچنین بیان کرد: تثبیت و حفظ فرصت‌های شغلی یکی از برنامه‌هایی بود که مسئولین تلاش کردند تا تعدیل نیروی انسانی و توقف چرخه تولید وجود نداشته باشد که با رفع موانع این مهم انجام شده است.

تمهیدی در پایان خاطرنشان کرد: به‌روزرسانی و ارتقاء زیرساخت‌ها و امنیت شهرک‌های صنعتی بهارستان می‌تواند باعث رشد و بالندگی و افزایش تولید و صادرات محصولات به نقاط مختلف دنیا شود.

هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده مردم شهرستان بهارستان گفت: نسبت به ایجاد فضای سبز اقدام کنید و جلوی ساخت و سازها گرفته شود و باید صنعتگران تقویت و تشویق شوند که دغدغه ای جز کار، تولید و توجه به کارگران و مسائل فنی کار و حقوق کارگران نداشته باشند.

 نوروزی در ادامه گفت: هیئت مدیره باید پناهگاه صنعتگران باشد و جلسات باید به صورت مستمر و درست برگزار شود و بدون تبعیض و رایزنی همه مسائل حل خواهد شد و ما پشتیبان شما صنعت گران خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستان بهارستان افزود: در شرایط حاضر آمریکا اتاق جنگ خود را به سمت اقتصاد برده و جنگ از طریق اقتصاد است؛ ما باید صنعت این مملکت را رشد دهیم و صنایع را تقویت بخشیم؛ به گونه ایی که صادرات ما افزایش یابد و واردات را تا حد امکان کم کنیم .

وی بیان داشت: نمایشگاه سالیانه از تولید به مصرف در شهرک برگزار شود و هنرهای زیبای صنعتگران به  نمایش گذاشته شود.

در ادامه  غلامرضا صادقی دادستان شهرستان بهارستان بیان کرد: در چارچوب قانون اقدامات برای صیانت از تولید و تولیدکنندگان انجام می‌شود تا گره‌ای از مشکلات شهرک‌های صنعتی حل شود.

وی به ایجاد امنیت شهرک‌های صنعتی تأکید کرد و ابراز داشت: نیروی انتظامی باید دغدغه صنعت گران شهرک‌های صنعتی را به‌خوبی درک کنند و ورودی و خروجی شهرک‌ها باید محدود شود.

حسینی رئیس اداره صمت شهرستان گفت: ستاد رفع موانع تولید و ستاد تسهیل شهرستان جلسات مکرری در فرمانداری برگزار کرده است و موضوعات زیادی مطرح شد.

حسینی در ادامه گفت: هیئت مدیره شهرک در هفته مشکلات شهرک و صنعتگران را اعلام کنند تا ما بتوانیم از صنعت حمایت کنیم و خدا را شاکریم که صنعتگران در انتخابات هیئت مدیره شرکت کردند و موفق به کسب آرا شدند و مدیریت شهرک صنعتی را بر عهده گرفتند.

حسینی افزود: در بحث اشتغال شهرستان باید به واحدهای صنعتی کمک کنیم و در ستاد تسهیل از واحدهایی که وجاهت  قانونی تولید در شهرستان داشته باشند حمایت کنیم.

 هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان برگزار شد

خادمی مدیر عامل شهرک صنعتی قلعه میر ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان در شهرک صنعتی و برگزاری جلسه شورا در واحد صنعتی گفت: مبانی رشد هر کشور نگاه ویژه مسئولین به صنعت و تولید کشور است .

خادمی در ادامه به مسائل و مشکلات شهرک پرداخت و گفت: متأسفانه شهرک صنعتی قلعه میر  ۴۰ معابر دارد که باید تکلیف معابر اصلی و فرعی شهرک مشخص شود تا بتوانیم به صورت قانونی از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کنیم و ما بعنوان مجری در شهرک صنعتی تابع قانون هستیم .

الان مدیرشرکت سیف صنعت میزبان جلسه گفت: برای ما و صنعتگران خیلی با ارزش است که چنین جلسات با اهمیتی در واحد های تولیدی برگزار می شود و امیدواریم این جلسات منجر به نتایج مثبتی گردد.

وی در ادامه گفت: شرکت سیف صنعت بعنوان تنها شرکت دانش بنیان تولید کننده گیت های کلاج داخل شهرک صنعتی قلعه میر می باشد که توانست این افتخار را از آن خود کند و سفارشات شرکت ایران‌خودرو و سایپا را تأمین کند.

وی افزود: یکصدو پنجاه نفر پرسنل داخل شرکت سیف صنعت مشغول فعالیت هستند که نود درصد پرسنل بومی و ساکن شهرستان بهارستان هستند.

مدیر شرکت سیف صنعت با اشاره  به اینکه هریک از شهرک های صنعتی در شهرستان برای منطقه یک معدن طلا محسوب می شود گفت: می توان از ارزش افزوده و درآمدی که از طریق صنعتگران و واحد‌های تولیدی در شهرک بدست می آید بخشی از آن را در ساخت مدرسه، کتابخانه و مسائل فرهنگی شهرستان هزینه کرد.

در پایان نیز هریک از اعضا سخنانی را پیرامون دستورات جلسه مطرح کردند که در قالب مصوبه بیان شد .

هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان برگزار شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید