اخبار

حجت الاسلام ابوترابی فرد: رفع مشکلات موجود با انسجام و وحدت بین مردم و دستگاه های مشورتی، نخبگان علمی و سیاسی

حجت الاسلام ابوترابی فرد: رفع مشکلات موجود با انسجام و وحدت بین مردم و دستگاه های مشورتی، نخبگان علمی و سیاسی
یکصد و سیزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران روز سه شنبه، 16شهریورماه جاری به ریاست حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محسنی بندپی استاندار تهران، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و سایر اعضاء در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در ابتدای این نشست جاودانی دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حاضران، دستور جلسه را که شامل  مواردی همچون تبیین برنامه تقویت اعتماد اجتماعی و ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اقدام کارگروه اربعین استان تهران توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیمی دبیر کارگروه بود را برای حاضران قرائت نمود.

در ادامه حجت الاسلام ابوترابی فرد رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفدهم شهریور ماه سال 1357 که نقطه آغازین انقلاب اسلامی بوده است، ابراز داشت: با توجه به شروع فعالیت دولت جدید و رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به هیأت دولت از خداوند متعال آرزوی موفقیت و توفیق برای دولت جدید داریم و امیدواریم با انسجام و وحدت بین همه مردم و دستگاه های مشورتی، نخبگان علمی و سیاسی بر رفع مشکلات موجود چیره شویم .

وی همچنین بر نقش و جایگاه مهم شورای فرهنگ عمومی در استان با طرح موضوعات مختلف و تصمیم گیری های لازم در جهت خدمت به مردم و تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی تأکید کرد و خواستار اهتمام و توجه ویژه اعضاء در جهت اجرایی شدن مصوبات این شورا گردید.

در ادامه محسنی بندپی استاندار تهران نیز در مورد برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین گفت: بعد از بررسی های کارشناسی در شورای فرهنگ عمومی و ستاد کرونای استان و نهایتا کسب تکلیف از ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مقرر شد تمام دستگاه های فرهنگی مرتبط با اربعین در استان تهران برنامه های جامع خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان ارسال کنند.

استاندار تهران افزود: در خصوص برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران تلاش ما این است تا با توجه به محدودیت های موجود در اعزام زائر به پیاده روی اربعین در عراق، این مراسم معنوی در تهران برگزار شود.
در ادامه این مراسم احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، لوح تقدیری را از سوی سید عباس صالحی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به آقایان حجت الاسلام ابوترابی فرد و محسنی بندپی به جهت اقدامات و فعالیت های مؤثر در برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی، اهداء نمود.

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید