اخبار

فراخوان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

فراخوان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد
فراخوان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران، پس از مشاوره های کارشناسی و برگزاری جلسات متعدد تخصصی، منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، میثم مرادی معاون هنری و سینمایی این اداره کل ضمن اعلام خبر فوق افزود: جشنواره فوق با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و انجمن هنرهای نمایشی تهران با استناد به شیوه نامه برگزاری جشنواره های تئاتر استان های کشور، در راستای شناسایی و رشد جوانان مستعد و به کارگیری تجربه های ارزشمند پیشکسوتان تئاتر استان به منظور توسعه فرهنگ و هنر شکوهمند ایرانی اسلامی، در سال 1400 که به عنوان سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»  نامگذاری شده است، برگزار می شود .

وی با تأکید بر اینکه این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه نویسی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: هر دو بخش جشنواره به صورت رقابتی برگزار خواهد شد که در بخش نمایشنامه نویسی آثار منتخب  (طبق نظر هیات داوران) در قالب نمایشنامه خوانی، همزمان با برگزاری جشنواره برای علاقه مندان و مخاطبان خوانش خواهند شد.

معاون هنری سینمایی در ادامه خاطر نشان کرد: نمایش هایی که در بازه زمانی مهرماه سال 1399 تا مهر ماه سال1400 تولید و اجرا شده و حداقل پنج اجرای ثبت شده در پورتال استانی سایت ایران تئاتر داشته باشند می‌توانند با پر کردن فرم های مربوطه و ارائه لینک ثبت اجرا)به صورت پرینت)  در جشنواره شرکت نمایند. همچنین نمایش‌های تولید شده یا در حال تولید هم که به علت شرایط کرونایی به صحنه نرفته‌اند نیازی به ارسال گواهی اجرای عمومی ندارند و می‌توانند با ارائه تعهد اجرا در شرایط مناسب، در جشنواره شرکت کنند.

مرادی در پایان آخرین مهلت ارسال مدارک در بخش نمایش صحنه ای را یکم مهرماه و در بخش نمایشنامه نویسی را 17 مهرماه 1400 اعلام کرد و یادآور شد: هر کارگردان می‌تواند با یک اثر نمایشی در این جشنواره شرکت کند .

 

  فراخوان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران 

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید