اخبار

دیدار اعضای شورای نویسندگان و جمعی از مؤلفین با امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس

دیدار اعضای شورای نویسندگان و جمعی از مؤلفین با امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس
به مناسبت بزرگداشت روز قلم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای نویسندگان و جمعی از مولفین با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، در ابتدای این نشست غلامرضا آبکار رئیس اداره ضمن تبریک فرارسیدن روز قلم، بصورت ویژه از زحمات و حمایت های امام جمعه شهرستان قدس تقدیر و تشکر کرد و گفت: به پیشنهاد کمیسیون قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی،  14 تیرماه به عنوان روز قلم در تقویم به ثبت رسید. گفته می شود که در این روز هوشنگ، پادشاه پیشدادی ایران، نویسنده ها و کاتبان را به رسمیت شناخت و آنان را گرامی داشت  و به همین منظور جشنی برپا کردند که این جشن  به یاد ارجمندی قلم ثبت گردید.

وی در ادامه افزود: قلم شبیه به عقل و معرفت و احساس انسان ها و بازگو کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن می باشد. قلم زبان دوم انسان هاست از این رو به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز چهاردهم تیرماه، به عنوان «روز قلم» در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است. در ادامه این نشست هر کدام از اعضای شورای نویسندگان شهرستان قدس ضمن بیان دیدگاه‌ها و مشکلات نویسندگان و مولفین در مسیر چاپ یک کتاب اعم از اخذ مجوز و چاپ و نشر آن، پیشنهادها و انتقاداتی را به جهت رفع موانع مطرح کردند و حمایت های بیشتر مسئولان و متولیان امر را به جهت اختصاص مکان ثابت برای برپایی نمایشگاه دائمی کتاب را خواستار شدند. 

۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید