اخبار

سومین نشست شورای فرهنگ عمومی پیشوا برگزار شد

سومین نشست شورای فرهنگ عمومی پیشوا برگزار شد
سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا با حضور اعضاء در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، در این نشست طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی، ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: مادامی که اعضا، نمایندگان خود را به جلسه می فرستند قدرت جلسه کم می شود و کارایی جلسه و اجرای مصوبات سیر نزولی را در پی می گیرند.

وی افزود: ما استقبال می کنیم تا اعضای حقیقی و حقوقی شورای فرهنگ عمومی برای معرفی بیشتر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نسبت به اهداف شورا با عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی مصاحبه نمایند و این کمک می باشد.

طاهری خاطرنشان کرد: کاربردی شدن شورای فرهنگ عمومی در گرو انجام مصوبات است که متاسفانه توسط برخی اعضا انجام نمی شود و نتیجه فعالیت ها را مردم مشاهده نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز در این نشست گفت: مصوباتی که از گذشته مانده اند و هنوز اجرا نشده است باید جمع آوری و پیگیری شوند و همچنین کارگروه های مربوط به شورای فرهنگ عمومی یک به یک طبق مصوبات باید تشکیل شوند و خروجی و نتیجه آن به دست دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برسند تا سند بالادستی به صورت منظم و مرتب تنظیم شود و هر مسئولی در هر زمانی بتواند به این سند فرهنگی مراجعه نماید.

وی یادآور شد: ما پتانسیلی به نام دانشگاه را در شهرستان داریم بهتر است که به جهت پیشبرد اهداف فرهنگی از این مرکز علمی مرجع استفاده کنیم، به طور مثال اکنون که کارگروه سبک زندگی ایرانی، اسلامی مطرح است و جزو مصوبات شورای فرهنگ عمومی نیز هست، دانشگاه ها بیایند و ورود کنند و به این موضوع مهم در قالب مبحث علمی نگاه کنند، درباره آن پژوهش کنند تا نتیجه بهتری بدست بیاید.

حجت الاسلام والمسلمین باقری افزود: برای اجرای این طرح ما نیاز به آمار و اطلاعات داریم که این آمار و اطلاعات در اختیار دادگاه و کلانتری ها و نهاد های خدمات رسان مثل کمیته امداد و بهزیستی است و دستگاه ها برای انجام شدن این طرح باید به روش صحیح همکاری نمایند.

حسین نوش‌آبادی نماینده دیار پانزده خرداد در مجلس شورای اسلامى نیز طی سخنانی، از نقش موثر شورای فرهنگ عمومی در ساماندهی مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان پیشوا، تمجید و از نقش ارزنده ریاست این شورا، حجت الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه این شهرستان، تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی در سطح ملی، از شوراهای معتبر و کارآمدی است که ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می کند و وظیفه‌ تهیه‌ سندِ مهندسیِ فرهنگیِ کشور را بر عهده دارد و تصمیمات آن، در حکم قانون ‌محسوب می شوند.

همچنین هماهنگی و هم سویی برنامه های فرهنگی و هنری و تبلیغی، رصد حوادث و تحولات فرهنگی منطقه، نظارت بر عملکرد نهادهای فرهنگی؛ اجتماعی و مذهبی و همکاری دستگاه های اجرائی با این شورا، مقابله با پدیده های منفی که آثار و تبعات آن در جامعه باقی می ماند، برخورد با ولنگاری فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که به فرهنگ و اخلاق جامعه، لطمات جبران ناپذیری وارد ساخته است، اصلاح رفتار و گفتار مدیران و مسئولان، که نقش الگویی برای مردم دارند، از جمله موضوعاتی بود که نماینده دیار پانزده خرداد، به آن ها اشاره کرد و از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا، خواست که از ظرفیت خوب این شورا و توانمندی اعضای آن در راستای تحرک بیشتر به منظور ساماندهی وضعیت فرهنگی و اجتماعی، منطقه بهره گیری نمایند.

۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید