اخبار

تقدیر از برگزیدگان کشوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی شهرستان اسلامشهر

تقدیر از برگزیدگان کشوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی شهرستان اسلامشهر
برگزیدگان کشوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی 1400 طی مراسمی از سوی حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر تجلیل شدند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر، از بین 948 اثر ارسالی به دبیرخانه پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی 1400، شهرستان اسلامشهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه طنین پویش فکر موفق به کسب رتبه استانی و کشوری شد.

در این جلسه حسین کشاورزیان ضمن عرض خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه، اظهار داشت: در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته شده بود کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا ۳ دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند.

وی ادامه داد :با توجه به اینکه  وجود بیماری کرونا آسیب جدی به کلیه برنامه های فرهنگی و هنری وارد نموده است ولی در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان برنامه های خوبی اجرا شده است و درصدد آنیم تا با تکیه بر ظرفیت بالای شهرستان فعالیت های حوزه کتاب را در فضای مجازی بیشتر نمائیم.  

کشاورزیان همچنین از والدین کودکان و نوجوانان خواست تا مهارت های زندگی را به بچه ها تعلیم و آموزش دهند و با بهره گیری از کتاب بتوانیم نسلی را تربیت بکنیم تا اساس و بنیان خانواده حفظ بشود. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر بیان نمود: هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها و استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی در جهت ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌هایی است که خوانده‌اند. این پوشش همچنین به دنبال ایجاد انگیزه برای معرفی آیین‌ها، سنت‌ها، بازی‌ها و زیست‌بوم مناطق مختلف ایران است.

وی اضافه کرد: از میان شهرهای شرکت کننده در این پویش اسلامشهر با ۸۳ اثر بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشت که پس از داوری در سطح کشور، تعداد 5 نفر با نام های مهسا سعیدی، سیده رقیه فلاح هاشمی، رها محمدی، مهنا دینی و آرتین محمودی موفق به کسب رتبه کشوری شدند که طی مراسمی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود از آنها تجلیل بعمل آمد.  

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید