اخبار

جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان ملارد

جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان ملارد
جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز­ با حضور اعضاء در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد، در ابتدا معصومیان دبیر کارگروه قاچاق کالا و ارز ملارد مصوبات جلسه گذشته را قرائت نمود و نمایندگان دستگاه های حاضر در جلسه به فعالیت های انجام شده در راستای مصوبات اشاره کرده و گزارش های خود را ارائه نمودند.

در ادامه مدامی نماینده فرمانداری شهرستان ملارد طی سخنانی اظهار داشت: با تدبیر دولت خوشبختانه شاهد کاهش قاچاق کالا و رونق تولید کالاهای ایرانی در طول چند سال اخیر بوده ایم که امیدواریم با همکاری بیشتر ادارات و نهادها این روند تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به خالی بودن جای تحلیل در روند کاهش قاچاق کالا افزود : اگر در خصوص علل کاهش یا افزایش قاچاق تحلیل های لازم توسط کارشناسان صورت گیرد می توان به نتایج اثر بخش تری دست یافت.

وی تصریح کرد: ما توانسته ایم با اجرای کارهای خوب در حوزه پیشگیری و آگاهی بخشی به عموم در زمینه ضررهای استفاده از بعضی کالاهای قاچاق ، مصرف این نوع کالاها را کاهش دهیم.

احمدی نماینده آموزش و پرورش در این جلسه قاچاق کالا را یکی از مهم‌ترین عوامل برهم زدن تعادل اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: قاچاق کالا موجب کاهش تولیدات داخلی و در نتیجه افزایش میزان بیکاری می‌شود و این امر تأثیر نامطلوبی بر رفاه عموم مردم کشور می‌گذارد.

همچنین این جلسه مصوباتی داشت که اهم آن اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغات محیطی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مناسبت 12تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است.

۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید