اخبار

دیدار جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان قدس با فرماندار

دیدار جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان قدس با فرماندار
غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس به همراه جمعی از مدیران انجمن های فرهنگی هنری و نمایندگان مطبوعات این شهرستان با واثقی فرماندار دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، در این دیدار که به مناسبت آغاز هفته کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و تقارن آن با رویداد مهم انتخابات انجام شد، آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان گفت: تعدادی از هنرمندان شهرستان قدس در سطح بین المللی حائز رتبه های برتر هستند و در سطح کشور مطرح هستند.

غلامرضا آبکار با بیان اینکه خود را سرباز فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان می دانم، افزود: به غیر از ساختمان مجتمع فرهنگی هنری شمس تبریزی که اداره ارشاد در آن مستقر است، مکانی برای فعالیتهای انجمن های هفت گانه در شهرستان وجود ندارد و این معضل بزرگی است.

 وی از خانم فرماندار درخواست کرد یکی از فرهنگسراهای شهرداری در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت سهولت انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در سطح شهرستان قرار گیرد.

در ادامه فرماندار شهرستان قدس هم در این آیین ضمن تبریک دهه کرامت و خوش آمدگویی به هنرمندان، گفت: هنرمند آفریننده است و پشت سرش دنیایی نهفته است.

دکتر لیلا واثقی با بیان اینکه ایران مهد هنر است، افزود: هنر در سایه تب و تاب ها و چالش ها خلق می شود و یک هنرمند تفکرات خود را که ناشی از عشق و درد نهفته است نه از سر دلخوشی، در حوزه های مختلف سیاسی ، اجتماعی ، تاریخی و...در قالب شعر و داستان و تابلو نقاشی و خوشنویسی و سایر هنرها بروز و ظهور می دهد.

فرماندار شهر قدس در خصوص مشکلات اقتصادی در حوزه فرهنگ و هنر گفت: باید به هنر نگاه اقتصادی داشته باشیم و به عنوان یک شغل و کسب و کار به این حوزه نگاه کنیم.

واثقی با اشاره به اینکه بحث اقتصاد فرهنگی گفتمان آینده است، خاطرنشان کرد: هنرمند باید برای شکوفایی جامعه و فرهنگ سازی تلاش نماید. 

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید