اخبار

جشنواره استانی تئاتر خیابانی " خرداد " در مشهد شهدای پانزده خرداد شهرستان قرچک برگزار شد

جشنواره استانی تئاتر خیابانی " خرداد " در مشهد شهدای  پانزده خرداد شهرستان قرچک برگزار شد
جشنواره استانی تئاتر خیابانی " خرداد " با موضوع حماسه قیام 15 خرداد بر روی پل تاریخی 15 خرداد باقر آباد شهرستان قرچک با استقبال عمومی مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک، محمود برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک ضمن گرامی داشت حماسه مردم سلحشور دیار 15 خرداد بیان داشت: با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاونت امور هنری و سینمایی و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و شهرستان قرچک و ورامین؛ جشنواره استانی تئاتر خیابانی با موضوع حماسه 15 خرداد بر روی پل تاریخی باقر آباد مشهد شهدای گلگون کفن حماسه 15 خرداد در شهرستان قرچک با استقبال عمومی مردم برگزار شد.

جشنواره استانی تئاتر خیابانی " خرداد " در مشهد شهدای  پانزده خرداد شهرستان قرچک برگزار شد

محمود برزگر افزود: در این جشنواره به مدت سه روز از تاریخ 13 خرداد لغایت 16 خرداد ماه میزبان گروه های نمایشی از استان تهران بودیم  و در مجموع 7 اثر نمایشی از هنرمندان هنرهای نمایشی استان برای عموم مردم به روی صحنه رفت که با استقبال بی نظیر عمومی مواجه شد و خوشبختانه  پس از مدت ها مردم شاهد پویایی هنر نمایش در منطقه بودند.

برزگر گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی علاوه بر جنبه هنری که موثر و حائز اهمیت است در جنبه شناختی و معرفتی تاریخی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و در واقع می تواند با بیان  چنین حماسه هایی، راه شناخت را  برای نسل هایی از جامعه که فاصله زمانی بسیاری با آن حماسه تاریخی دارند؛ باز کند.

وی بیان داشت: امیدواریم با تکرار چنین رویداد هایی که دارای تأثیرات شگرف هنری و فرهنگی هستند بتوانیم ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن حماسه عظیم، به خواست و مطالبه اهالی هنردوست شهرستان نیز پاسخگو باشیم و جوانان و نوجوانان این دیار که دیار قیام و حماسه است را با مضامین انقلاب اسلامی بیشتر آشنا کنیم. حقیقتاً زبان گویای هنر خصوصاً هنر نمایش بهترین عنصر انتقال این مفاهیم می تواند باشد که خوشبختانه اقبال عمومی فراوانی نیز در بین مردم شهرستان دارد.

گفتنی است؛ در این جشنواره نمایش های ( گل زخم) به کارگردانی فرخنده محمدی از شهرستان پردیس، نمایش(فرکانس) به کارگردانی میثم رمضانی از شهرستان قرچک، نمایش (ابد و یک روز) به کارگردانی رسول حق شناس از شهرستان ورامین و نمایش (تیرخلاص) به کارگردانی رضا تاجیک از شهرستان ورامین، نمایش (همه پسران من) به کارگردانی الهه گلستانی از ورامین، نمایش (همه برای پرچم) به کارگردانی امیر علی بدلی از قرچک و نمایش (خونین ماه) به کارگردانی علیرضا ترامشلو از قرچک  به مدت سه روز در کنار پل تاریخی 15 خرداد باقرآباد شهرستان قرچک به اجرا درآمد که با استقبال عمومی بی نظیری مواجه شد.

جشنواره استانی تئاتر خیابانی " خرداد " در مشهد شهدای  پانزده خرداد شهرستان قرچک برگزار شد

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید