اخبار

برگزاری اولین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شمیرانات

برگزاری اولین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شمیرانات
اولین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شمیرانات در سال 1400 به صورت تله کنفرانس برگزار شد.

  

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران؛ در این جلسه علی پناه دبیر کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن ارائه گزارشی از اجرای مصوبات در سال قبل و ارائه برنامه ها و پیشنهادات در سال جدید بر اساس پیشبرد اهداف کمیته، به بحث وتبادل نظر با اعضای کمیته پرداخت.

وی در ادامه بیان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌عنوان یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های اساسی در حوزه فرهنگ و هنر، موضوعی است که امروزه از اصلی‌ترین اولویت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات می‌باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات در ادامه گفت: این اداره با هدف افزایش ارتقاء فرهنگ عمومی جهت گرایش به استفاده از کالای تولید داخلی و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق، سعی در تأثیرگذاری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کاهش تقاضای کالای قاچاق را دارد.

سالکی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات نیز ضمن تشکر از تشکیل جلسه، اولویت اصلی کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را  آموزش، فرهنگ سازی و آگاه سازی افراد جامعه پیرامون پیشگیری از مصرف کالای قاچاق و تولید و توزیع کالای داخلی با عنایت به شعار سال دانست .

در پایان جلسه و پس از بحث و تبادل‌نظر، با توجه به دستور کار جلسه مقرر گردید اداره صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی اساتید مربوطه و اداره تبلیغات اسلامی زمینه برگزاری برنامه های آموزشی جهت تقبیح مصرف کالای قاچاق و تشویق جهت استفاده از کالاهای تولید داخل کشور را فراهم نمایند.

همچنین مقرر شد ادارات برنامه های اجرایی خود را درخصوص شعار سال حداکثر تا 15 خرداد به دبیرخانه کمیته فرهنگی اعلام نمایند.

 

 

۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید