اخبار

"دکتر مهدی علمداری" پیشکسوت ادبی، علمی و پژوهشی دماوند مورد تقدیر قرار گرفت

"دکتر مهدی علمداری" پیشکسوت  ادبی، علمی و پژوهشی دماوند مورد تقدیر قرار گرفت
مراسم قدردانی از چهره علمی، ادبی و پژوهشی استان تهران "دکتر مهدی علمداری" در دفتر امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، در این مراسم حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند ضمن تقدیر از فعالیت های استاد علمداری اظهار نمود: نسل کودک و نوجوان دماوندی باید با گویش و لهجه دماوندی آشنا باشند، بتوانند صحبت کنند و به آن افتخار کنند.

وی افزود: استاد علمداری یکی از نمادهای فرهنگی و ادبی شهرستان دماوند و چهره ماندگار است. آثار ارزشمند ایشان در زمینه گویش دماوندی و فرهنگ عامیانه دماوند باید ترویج و آموزش داده شود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی در ادامه گفت: همواره مدیون اساتید و معلمان دلسوز و پرتلاش این مرز و بوم هستیم و باید میراث فرهنگی علمی و ادبی بزرگان این شهرستان را پاس بداریم و تبلیغ کنیم.

عبداله بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در مراسم تقدیر از دکتر مهدی علمداری بیان داشت: انجمن های فرهنگی شهرستان دماوند با توجه به شرایط کرونا از برگزاری جلسات به صورت حضوری محروم  هستند و به همین دلیل از حضور اساتید دماوندی  هم محروم شدیم.

عبداله بیگی در ادامه اضافه کرد: با توجه به روز حکیم فردوسی و روز حکیم عمر خیام، قرار بر این شد؛ مراسم تجلیل به صورت محدود از استاد مهدی علمداری داشته باشیم  و بعد از بهتر شدن شرایط کرونا تجلیل گسترده تری از ایشان خواهیم داشت. 

در پایان از استاد علمداری به عنوان چهره ماندگار تجلیل و تقدیرنامه هایی که توسط احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دکتر محمود صفری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دماوند تهیه شده بود، توسط امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، تقدیم وی گردید.

گفتنی است این مراسم صبح سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در دفتر امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید