اخبار

کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ملارد تشکیل جلسه داد

کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ملارد تشکیل جلسه داد
کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با محوریت تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد، معصومیان دبیر کمیته فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نخستین جلسه این ستاد در سال جدید، گزارش فعالیت های کمیته فرهنگی در سال 99 را ارائه داد.

معصومیان کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد ضمن ارائه گزارش عملکرد کمیته در سال گذشته و پیگیری مصوبات اجرا نشده جلسات قبلی، به نقش و اثر بخشی این مقوله در قالب هنر و تبلیغات پرداخت و گفت: آموزش و اطلاع رسانی به مردم درخصوص عواقب قاچاق کالا و ارز و تشویق شهروندان برای استفاده از کالای داخلی از جمله راهکارهای مؤثر جهت مبارزه با این امر مهم می باشد چرا که حمایت از تولید کنندگان داخلی و سرمایه گذاری بر روی برند سازی محصولات ایرانی نیاز به یک عزم ملی و کمک همه جانبه دستگاه ها را دارد.

وی همچنین از ادارات فرمانداری، صعنت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و پلیس امنیت اقتصادی به جهت همکاری و اقدام لازم جهت اجرای مصوبات جلسات گذشته تقدیر و تشکر بعمل آورد.

در ادامه محمدی نماینده نیروی انتظامی ملارد به ارائه گزارشی از اقدامات و کشفیات نیروی انتظامی شهرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت .

همچنین ذوالفقاری نماینده اداره صنعت معدن و تجارت اظهار داشت؛ نقش فرهنگ سازی آموزش و پرورش در تحقق آرمان حمایت از تولید ملی سبب پیشرفت و توسعه یافتگی میشود آموزش و پرورش با در اختیار داشتن 16 میلیون نفر از جمعیت کل کشور، میتواند در تبیین الگوی استفاده از کالاهای ایرانی و اصلاح فرهنگ بیگانه تأثیر فراوانی داشته باشد.

در ادامه این جلسه مصوباتی  چون: راه اندازی کانال مجازی فرهنگ سازی و  استفاده  از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط اداره صنعت معدن و تجارت  را داشت.

یاد آور می­شود؛  اولین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ملارد با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مناسب در دفتر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملاردبرگزار شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید