اخبار

پیام تبریک معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت سالروز پاسداشت حکیم فردوسی و زبان فارسی

پیام تبریک معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت سالروز پاسداشت حکیم فردوسی و زبان فارسی
مرضیه محرابی، به مناسبت سالروز پاسداشت حکیم فردوسی و زبان فارسی پیامی را صادر کرد.

 متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

به نام خداوند جان و خرد                        کزین برتر اندیشه بر نگذرد

بیست و پنجم اردیبهشت ماه برای همه ایرانیان و علاقمندان به شعر و ادب پارسی در سراسر عالم به نام روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت فردوسی نام گذاری شده است.

حکیم ابوالقاسم فردوسی، سخن سرای نامی و سراینده شاهنامه حماسه ملی ایرانیان، که او را بزرگ ترین سراینده پارسی گو دانسته اند، در همه جای جهان شناخته شده و ستوده است.

شاهنامه، سند هویت ایران کهن از دیرپاترین تمدن های شناخته شده جهان  و شعر فاخر فردوسی ، سرشار از مفاهیمی ارزشمند همچون عدالت، نیکوکاری، خردورزی و دانش افروزی است . 

اینجانب 25 اردیبهشت ماه، روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی را به همه هموطنان و دوستداران فرهنگ و زبان و ادب پارسی و علاقمندان به این شاعر نام آور ایرانی تبریک و تهنیت عرض می نمایم، بهره‌مندی هر چه افزون‌تر از گنجینه بزرگ شاهنامه و میراث ارزشمند فردوسی را برای ایرانیان فرهنگ‌دوست آرزومندم.

امید است فرهنگ ایرانی همان گونه که آغازگر مدنیت و فرهنگ بشری بوده است تا همیشه‌ تاریخ فروزان و درخشان بر تارک عالم صدر نشین بماند.

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید