اخبار

احد جاودانی در مراسم رونمایی از پوستر نکوداشت اقلیت های دینی :هرگاه تاریخ را ورق می زنیم تمدن و بشریت زمانی سعادت داشته که پیروان ادیان در کنار هم بوده اند

احد جاودانی در مراسم رونمایی از پوستر نکوداشت اقلیت های دینی :هرگاه تاریخ را ورق می زنیم تمدن و بشریت زمانی سعادت داشته که پیروان ادیان در کنار هم بوده اند
صبح امروز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه مراسم رونمایی از پوستر نخستین آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامت اقلیت‌های دینی استان تهران با حضور رئیس انجمن آشوریان کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاون ادیان و مذاهب و شمار دیگری از مسئولان به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این آیین احد جاودانی ضمن خیرمقدم به حاضران و تسلیت شهادت امیر مؤمنان علی(ع) با بیان این موضوع تاریخی که پزشک و مرهم گذار امیر مومنان علی(ع)، یک مسیحی بود؛ گفت: هرگاه تاریخ را ورق می زنیم تمدن و بشریت زمانی سعادت داشته که پیروان ادیان در کنار هم بوده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ضمن ابراز امیدواری برای اجرای هرچه بهتر مراسم ۲۷ اردیبهشت با موضوع "نخستین آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامت اقلیت‌های دینی استان تهران"  افزود: این همایش آغاز کار است و اینگونه فعالیت ها در سال جدید با جدیت و برنامه ریزی بیشتری در دستور کار است.
یوناتن بت کلیا رئیس انجمن آشوریان تهران، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی (ع)، گفت: تا تاریخ هست، امام علی (ع) در قلب ما مسیحیان است.
وی  در سخنانی، به عهدنامه امام علی (ع) با مسیحیان اشاره کرد و افزود: این عهدنامه نشان دهنده دیدگاه اولین رهبریت شیعه جهان به همه ادیان الهی است که باید به جهانیان شناسانده شود.
وی افزود: این عهدنامه باید به زبان های مختلف ترجمه و برای جهانیان به سفارتخانه ها و خانه های فرهنگ ارسال شود چرا که تمام ناگفته ها در این عهدنامه گفته شده است.
بت کلیا، ادامه داد: زمانی که بحث انقلاب شد ما خوشحال شدیم چرا که بحث مذهب شد و این یعنی اجرایی شدن عهدنامه امام علی(ع).
رئیس انجمن آشوریان تهران در ادامه با اشاره به  سخنرانی های تاریخی امام خمینی(ره) ادامه داد: جمله معروف امام " ملت واحد و ید واحد" نشان دهنده دیدگاه امام راحل درباره  تمام ادیان توحیدی کشور است.
بت کلیا با تاکید بر این موضوع که کلمه اقلیت باید حذف شود گفت: رفتار مقام معظم رهبری با خانواده شهدای مسیحی، ارمنی، آشوری، زرتشتی و...همچنین برابر شدن حق دیه هر شخص با هر دینی بعد از ۱۴۰۰ سال در کشور نشان دهنده همبستگی ملت ایران با هر دین و مذهب است که دهان بیگانگان را بست.
در ادامه این مراسم رونمایی از پوستر نخستین آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامتی اقلیت‌های دینی استان  تهران با هدف تقویت انسجام ملی و توجه به اشتراکات ادیان آسمانی و در راستای تکریم و نکوداشت نخبگان اقلیت‌های دینی استان تهران برگزار شد.
  یادآور می‌شود این مراسم روز دوشنبه 27 اردیببهشت ماه جاری به میزبانی شهرستان پاکدشت و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، همکاری دفتر مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، باحضور نمایندگان و جمعی از فرهیختگان اقلیت­‌های دینی استان تهران برگزار می‌شود.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید