اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت گرامیداشت مقام معلم

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت گرامیداشت مقام معلم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، متن کامل پیام احد جاودانی، به مناسبت روز گرامیداشت مقام معلم، بدین شرح است:

دانایی سرمایه‌ای گرانبها و ماندگار است که آدمی را از جهالت به قله‌های رفیع انسانیت رهنمون ساخته و چشم بشریت را به فرداهای پیش رو روشن می نماید. در این مسیر معلمان ستارگان آسمان دانایی و راهنمایان روشن ضمیرِ آدمی برای عبور از مسیرهای ناهموار  و دستیابی به اخلاق و دانش هستند.

مقارن بودن ماه مبارک رمضان و اردیبهشت به واقع تلاقی بهار و معنویت است و مدار این دو ماه عزیز شمسی و قمری بندگان عزیز خداوندند که در رستگاری انسان می‌کوشند.
تأثیر حضور یک آموزگار خوب در زندگی افراد موفق، هیچگاه قابل چشم‌پوشی نیست؛ در واقع انسان هر آنچه را که در سنین پایین می آموزد تا پایان عمر با او باقی خواهد ماند و به حق می توان معلمی را جهاد علمی نامید.
این روزها اما؛ با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس یکی دیگر از جلوه های ایثار در این شغل ارزشمند نمود پیدا کرده و هر خانه به یک کلاس درس تبدیل شده است.
فداکاری و مجاهدت فعالان عرصه تعلیم و تربیت بار دیگر نشان داد که آموزش و یادگیری در هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود و در این میان باید قدردان تلاش های شبانه روزی معلمانی بود که با استفاده از روش های مختلف، ارتباط خود را با دانش آموزان حفظ کرده و‌ مسیر علم آموزی را ادامه می‌دهند

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلم فرهیخته استاد شهید مرتضی مطهری و شهیدان گرانقدر سنگر مقدس تعلیم و تربیت، این روز بزرگ  را به همه تلاشگران صبور، اساتید فرهنگ و هنر و اندیشه که متعهدانه در عرصه دانایی می کوشند، تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت این عزیزان را از درگاه خداوند سبحان آرزومندم. 

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید