اخبار

امام جمعه شهرستان دماوند : شاعران دماوندی آثاری ماندگار خلق کنند

امام جمعه شهرستان دماوند : شاعران دماوندی آثاری ماندگار خلق کنند
« محفل انس ضیافت نور در محضر شهدا » ویژه میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور شعرای منطقه و مسئولین شهری و شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، « محفل انس ضیافت نور در محضر شهدا » ویژه میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور شعرای منطقه و مسئولین شهری و شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و در جوار گلزار شهدای گمنام مسجد جامع دماوند برگزار شد.

حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی، امام جمعه دماوند در « محفل انس ضیافت نور در محضر شهدا »در جوار گلزار شهدای گمنام اظهار کرد: ما نقاط مشترکی با اهل سنت در فضائل عصمت و طهارت به خصوص درباره پنج‌تن آل عبا داریم.

وی با بیان اینکه باید به زبان شعر معارف قر‌آنی، اهل‌بیت و احادیث را بیان کنیم، گفت: اگر درباره آیات و روایاتی که شیعه و سنی قبول دارد، شعر گفته شود، آن شعر جهانی خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند تصریح کرد: این جهانی شدن با استفاده از زبان هنر و جهانی کردن معارف عصمت و طهارت به زبان هنر و شعر خود یک کار ماندگار است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: مولفه‌هایی همچون، هنر، ذوق، اخلاص و مطالعه برای شاعران می‌تواند خالق یک اثر فاخر هنری شود؛ آن شعر در خوش‌نویسی، فیلم‌‌ها و نمایش‌نامه‌ها و همچنین در خلق آثار هنری و تجسمی قابل استفاده است و شاعران شهرستان دماوند باید سعی کنند اثری خلق نمایند که زبانزد باشد.

امام جمعه شهرستان دماوند افزود: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهیم که با مشورت بزرگان چندین آیه و حدیث را انتخاب کنند و به شاعران ارائه دهند تا در آن زمینه شعر بگویند و باید به زبان شعر معارف قرآنی، اهل بیت و احادیث را بیان کنیم.

حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی در ادامه بیان داشت؛ باید در قالب هنر به صورت موضوعی فعالیت کرد که به انجمن‌های مختلف این پیشنهاد را داده‌ایم و این آثاری که در موضوعات مختلف خلق می‌شود می‌تواند برای شهرستان‌ها، استان‌ها و کشورهای دیگر قابل استفاده باشد .

سروان محمد میرزایی، جانشین سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند نیز در « محفل انس ضیافت نور در محضر شهدا » در جوار گلزار شهدای مسجد جامع دماوند اظهار کرد: درخواستی که از بسیج هنرمندان شهرستان دماوند در خصوص سرودن شعر پیرامون "ایران عزیز و ایران قوی" داشتیم، انجام شد.

وی افزود: این اشعار شاعران شهرستان دماوند در ایام انتخابات به صورت ویژه و بنر در سطح شهرستان نصب می شود.

شایان ذکر است « محفل انس ضیافت نور در محضر شهدا » ویژه میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با شعر خوانی شعرای شهرستان ادامه یافت و این برنامه با همکاری دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، سپاه ناحیه مقاومت بسیج دماوند، اداره کتابخانه‌های عمومی دماوند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، انجمن ادبی دماوند، اداره تبلیغات اسلامی دماوند  و کانون بسیج هنرمندان دماوند به انجام رسید.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید