اخبار

نوآوری در حوزه آسیب شناسی توسط یک موسسه در پیشوا انجام شد

نوآوری در حوزه آسیب شناسی توسط یک موسسه در پیشوا انجام شد
موسسه فرهنگی و هنری آسیب شناسی اجتماعی خورشید شقایق بهار تاسیس شد تا بخشی از مشکلات این حوزه را در شهرستان پیشوا مرتفع سازد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، اکنون که آسیبهای اجتماعی یکی از مسائل مهم در کشور است و غفلت و چشم پوشی از آن موجب خسارتهای زیادی در جامعه خواهد شد، موسسه فرهنگی و هنری آسیب شناسی اجتماعی خورشید شقایق بهار با همکاری و پیگیری های مستمر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا تاسیس شد تا بخشی از مشکلات این حوزه را در شهرستان پیشوا مرتفع سازد.

نجمه نادری مدیر موسسه خورشید شقایق بهار ضمن تشکر از این اداره گفت: این موسسه تاسیس و تشکیل شده است تا به صورت تخصصی در حوزه آسیبهای اجتماعی فعالیت های خود را آغاز نماید و در گام نخست خود با به کار گیری علم روز در حوزه مقابله و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، با نوآوری در این مهم و بکار گیری کادر مجرب در آینده نزدیک شاهد تغییرات چشمگیری در این حوزه در شهرستان پیشوا خواهیم بود.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی این موسسه پژوهش در حوزه آسیبهای اجتماعی در منطقه است که به واسطه تیم پژوهشی این موسسه در موضوعات مختلف این مهم در سطح شهرستان در حال اجرا و جمع آوری اطلاعات است و با تشکیل یک بانک اطلاعاتی در موضوعات مختلف با برنامه ریزی بهتری پیش خواهیم رفت.

همچنین در حوزه مشاوره، این موسسه با استفاده از متخصصان دارای کارنامه و رزومه عالی توانسته است تا موفقیت خود را با آماری چشم گیر به ثبت برساند و اهمیت رفع مشکلات و معضلات جامعه در آسیبهای اجتماعی از مهمترین دغدغه های این موسسه است که البته با فعالیت ویژه در این حوزه نیز تاثیر گذاری خوبی را شاهد خواهیم بود.

طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پپشوا نیز در این دیدار عنوان کرد: در حوزه آسیب شناسی اجتماعی به دو اصل مهم باید پرداخته شود 1- پیشگیری از آن 2- مقابله با آن و لازم است این دو موضوع با هم و به صورت شانه به شانه پیش برود تا زمانی برسد که شاهد کمترین آسیبهای اجتماعی در شهرستان پیشوا باشیم.

وی افزود: در حوزه خانواده بحث قوانین حاکم در خانواده، رفار با همسر، وظایف مرد و زن، برنامه ریزی در خانواده، تربیت فرزند، فرزند آوری، آگاهی های پیش از ازدواج و پس از آن، مقوله مهم ازدواج، وفا داری و ... در حوزه کاری این موسسات است وباید به آن پرداخته شود زیرا جامعه بزرگ از جامعه های کوچکی به نام خانواده تشکیل شده است و افراد با آموزشهای لازم در خانواده خود می توانند در اجتماع بزرگ تاثیر مثبت یا منفی داشته باشند.

طاهری در ادامه یادآور شد: همچنین بخش عمده ای از کار این موسسه در شهرک های بالایی شهرستان است زیرا با توجه به مهاجرت مردم از اقسی نقاط کشور و استقرار ایشان در این شهرک ها با فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت در کنار یکدیگر مسائل خاص خود را خواهد داشت و در این نقاط شاهد آسیبهای بیشتری هستیم. از این رو موسسه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و ادارات فرهنگی دیگر بخش مهمی از کار خود را به این مناطق شهری اختصاص دهد تا آینده خوبی را در حوزه اجتماعی در این شهرک ها ببینیم.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید