اخبار

دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم

دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم
اولین دیدار امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی با اصحاب فرهنگ و هنر پنجم اردیبهشت ماه جاری درمحل مصلای رباط کریم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم، حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن خیرمقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک فرارسیدن ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: سعادتی است که در جمع شما حضور دارم و افتخار میکنم ساعاتی از نقطه نظرات و راه حل های شما برای پیشرفت شهر بهره بگیریم .

وی در ادامه افزود: مستحضرید که فرهنگ در هرجامعه اساس جامعه است و تا جامعه ای فرهنگ را اصلاح نکند مشکلات آن جامعه حل نخواهد شد و اگر مشکلات را در جامعه ارزیابی کنید؛ ریشه آن در فرهنگ و ارائه راهکار فرهنگی است و تا راهکار فرهنگی حل نشود مشکلات ما حل نخواهد شد به عنوان مثال حوزه اقتصاد که متأسفانه به خاطر تحریم ها مشکلات زیادی  را در این بخش داریم و اگر بخواهیم به گفته مقام معظم رهبری رونق تولید و جهش تولید ایجاد کنیم راه حل آن فرهنگی است.

امام جمعه در ادامه بیان نمود:  با این اهمیتی که فرهنگ دارد به تعبیر حضرت آقا، فرهنگ منفول و مظلوم مانده است که متاسفانه ما بیراه داریم می رویم و برای پیشرفت همه جانبه کشور از فرهنگ برای رفع مشکلات استفاده نمی کنیم و به حوزه فرهنگ و هنر توجه بیشتری نمی کنیم.

حجت الاسلام ترابی در ادامه اظهار داشت: در حوزه های دیگر اجتماعی، آموزش و پرورش و بهداشت هم همین طور وضعیت خوبی نداریم درکوتاه مدت مشکلات متأسفانه حل نخواهد شد منتها از امکانات شهرستان برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر استفاده نمی شود حتی متأسفانه خود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  ساختمان مستقل ندارد که دو سه سال هست پیگیر هستیم که این اداره ساختمان مستقل داشته باشد و این برمی گردد به همکاری دیگر ادارات که در جلسات متعاقبا باید مطرح گردد تا صدای شما شنیده شود. شخصاً علاقمند هستم در مراسمات شما شرکت نمایم و اگر مشکلی بود به دفتر اینجانب با کمک رئیس ارشاد مراجعه نمائید. دیگر اینکه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری توجه بیشتری داشته باشد که فرهنگسرای معلم دراختیار هنرمندان قرار بگیرد تا هنرمندان فعالیت خود را انجام دهند و دیگر پیشنهاد ما این است در خصوص نامگذاری خیابانها مکاتبه با شهرداری شود تا از اسامی هنرمندان استفاده شود.

در پایان گزارش اعضای انجمن نمایش، خوشنویسان، نویسندگان، شعرا و انجمن تعزیه به ارائه انتقادات و پیشنهادات پرداختند و هنرمندان نیز از حضور امام جمعه در جمع خود قدردانی نمودند.

اولین دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید