اخبار

برگزاری نشست کارگروه تخصصی بررسی طرح های کتابخوانی در اسلامشهر

برگزاری نشست کارگروه تخصصی بررسی طرح های کتابخوانی در اسلامشهر
نشست کارگروه تخصصی بررسی طرح های کتابخوانی با حضور حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر و دیگر اعضاء روز سه شنبه مورخ 17 فروردین ماه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر، در ابتدای جلسه حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تشکر و قدردانی از مرآتی فعال فرهنگی شهرستان و مسئول موسسه طنین پویش فکر، گفت: اولین نگاه من در شهرستان تشکیل تیم و کار گروهی جهت برطرف کردن مسائل و مشکلات فرهنگی به خصوص بخش فرهنگ کتابخوانی است و افزود: انجمن های فرهنگی متعلق به عموم مردم می باشند و همه دستگاههای اجرایی شهرستان باید کمک نمایند تا با حمایت از این انجمن ها و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های جمعی آنان و همچنین بهره گیری از توانمندی ها و خلاقیت آنان در تحقق اهداف فرهنگی شهرستان نقش بسزایی داشته باشیم.  

کشاورزیان در ادامه به اجرای چهار طرح کتابخوانی روستا و عشایر، مروجان کتابخوانی ، جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان و پایتخت کتاب ایران با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره نمود.

وی همچنین اظهار داشت : ویروس کرونا از نظر اقتصادی آسیب جدی به مشاغل فرهنگی هنری وارد نموده است و همه مسئولان باید کمک نمایند تا در این شرایط بحران بتوانیم با ارائه طرح ها، پیشنهادات و ایده های خوب گامی مؤثر در راستای توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برداریم.

در ادامه مرآتی مسئول موسسه طنین پویش فکر و فعال فرهنگی در حوزه جام باشگاهای کتابخوانی گفت: تاکنون تعداد 48 باشگاه در سامانه جام باشگاههای کتابخوانی به ثبت رسیده و اسلامشهر در سال گذشته رتبه مدرسه برتر و تسهیل گر برتر را کسب نموده و همچنین در بخش « نامه به نویسنده » نیز حائز رتبه نخست در سطح استان تهران شده است.

در پایان این جلسه هر یک از حاضرین ضمن معرفی خود ،به مسائل و مشکلات موجود از جمله تعطیلی کتابخانه ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، نبودن کتابخانه در بخش احمد آباد مستوفی، ایجاد کتابخانه سیار و ... پرداختند و پشنهادات و نقطه نظرات خود را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه نمودند.

                                                                      

  

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید