اخبار

ابراهیم شریفی ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تشریح کرد

ابراهیم شریفی ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تشریح کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ویژه برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت دهه امامت و ولایت را با توجه به شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، ابراهیم شریفی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان گفت: عید قربان، عید بازگشت انسان به مقام تقرّب الهی است که این مقام جز در سایه مبارزه با هواهای نفسانی و در پرتو تهذیب نفس و خودسازی و بهره‌وری از فرصت‌های ناب به دست نمی‌ آید.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن عید سعید غدیر افزود: بزرگ ترین عید امت اسلامی عید سعید غدیر خم است که از آن به «عیدالله الاکبر» تعبیر نموده اند.

شریفی ادامه داد: در عظمت و بزرگی این عید همین بس که قرآن کریم تنها همین روز را مایه مأیوس شدن کفار و اکمال دین دانسته و در باره آن فرموده است که «امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم و اسلام را برای شما به عنوان آئینی برگزیدم».

شریفی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت فراوان معنوی این دهه گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درصدد برگزاری هر چه باشکوه تر ویژه برنامه هایی به همین مناسبت در سطح استان است.

وی در ادامه، برنامه های فرهنگی هنری متنوعی از جمله عصر شعر، برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی، حمایت از نویسندگان و مؤلفین کتب مرتط با امامت و ولایت، برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله برنامه های پیش بینی شده این اداره در استان دانست و افزود: اهدای کتب کمک درسی به مناطق محروم شهرستان کوهرنگ، برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی جهت تبیین جایگاه امامت و ولایت از طریق فضای مجازی، برگزاری عصر شعر ولایت با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و کاهش 50 درصدی سالن ها و دیدار شعرا و فرهیختگان استان با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد را از دیگر برنامه های پیش بینی شده این اداره کل به مناسبت دهه امامت و ولایت عنوان کرد.

شایان ذکر است بیش از 30 عنوان ویژه برنامه به مناسبت دهه امامت و ولایت برای اجرا در سطح استان توسط این اداره کل پیش بینی شده است.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید