اخبار

واژه به واژه با کتاب در پنج شنبه های شهرستان ملارد

واژه به واژه با کتاب در پنج شنبه های شهرستان ملارد
طرح " واژه به واژه با کتاب " در پنج شنبه های شهرستان ملارد هر هفته به معرفی یک کتاب از مولفین شهرستان ملارد می پردازد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد شناخت و ارتقاء سطح دانش علاقمندان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد پنج شنبه هر هفته اقدام به معرفی یک کتاب از مولفین شهرستان ملارد می نماید.

بنابر این گزارش کتاب پنج شنبه این هفته  " شبیه هیچ کسی " به نویسندگی اکرم گلبان از فعالین انجمن ادبی شهرستان ملارد می باشد که توسط انتشارات شاهدان البرز به نشر رسیده است.

کتاب " شبیه هیچ کسی " در خصوص زندگینامه شهید کریم اخوندی در دوران جنگ تحمیلی است که پیکر مطهرش سیزده سال در جزیره ام الرصاص باقی ماند که سپس توسط گروه تفحص پیدا شده است . نکته قابل توجه در خصوص این شهید گرانقدر این است که در نامه ها و وصیت نامه اش ذکر کرده است که دلش می خواهد مانند حضرت فاطمه زهرا (س) مزارش گمنام باشد .

گفتنی است " اکرم گلبان " شاعر، نویسنده، پژوهشگر و از داستان پرداز های بنام کشور می باشد . وی متولد آبان ماه 1351 در شهر ری و همسر شهید " میکائیل ابراهیمی " است که تاکنون چندین اثر به مرحله نشر رسانده است .

" اکرم گلبان " همچنین موفق به کسب رتبه اول داستان نویسی استان تهران در سال 1392 شده است . کتاب " گام های بی قرار " اولین اثر وی در حوزه ایثار و شهادت است .

گفتنی است کتاب های «عفت و حیا»، «حدود زن در اسلام»، مجموعه شعر «بغض قلم»، « قطعه آخر»، «شبیه هیچ کسی»، «انگشتری بی نگین»، «تصویرگر تنهایی» و «آخرین قطره» که هر کدام  زندگی و خاطرات یکی از شهدای استان البرز است به قلم این نویسنده در دست تالیف است.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید