اخبار

نشست صمیمانه هنرمندان با امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد

نشست صمیمانه هنرمندان با امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد
دومین نشست صمیمانه هنرمندان با امام جمعه دماوند با حضور هنرمندان و مسئولین انجمن های فرهنگی هنری شهرستان به انجام رسید.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، در این نشست غلامرضا عبداله بیگی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، گزارشی از فعالیت های انجمن های فرهنگی هنری شهرستان دماوند ارائه و در ادامه نیازهای فرهنگی هنری منطقه را بیان نمود .

  حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند نیز در خصوص آثار فرهنگی هنری تولید شده توسط هنرمندان بیان داشت: ما در برابر حکومت اسلامی و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئول هستیم و باید آثاری با محتوای اسلامی تولید کنیم ،هنرمندان باید از زبان هنر برای تقویت پایه های حکومت اسلامی استفاده کنند.

  وی با ارج نهادن به هشت سال دفاع مقدس گفت: مناسبت های مذهبی و ملی باید گرامی داشته شوند و برای آنها آثار فرهنگی هنری تولید کنیم آثاری  که در حراست و حفظ آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی مؤثر باشد؛ البته پیشنهادات و انتقادهایی نیز وجود دارد که شما باید آنها را هنرمندانه بیان نمائید.

فتاح دماوندی با اشاره به تولید محتوا در جهت تبلیغ دین اسلام افزود: جلساتی تشکیل دهید که در آن وصیت نامه شهید سلیمانی خوانده و بررسی شود که ایشان چه خواسته اند؛ این مسئولیت بر عهده ماست همه ما باید مبلغ دین باشیم.

وی افزود : تئاتر، عکس، فیلم و آثار تجسمی ای تولید کنید که برای عاشورا و اهداف امام حسین(ع) باشد، راهی برای نجات ما جز توسل به امام حسین (ع) نیست و اگر می خواهیم به ساحل ظهور برسیم باید از ظرفیت های محرم و قیام عاشورا استفاده کنیم.

امام جمعه شهرستان دماوند در خصوص هنر شبیه خوانی گفت: مجالس تعزیه برگزار کنید تعزیه یک میراث است. البته برخی متن های آن باید با روایات وفق داده شوند و شما نیز اثری تولید کنید که ثواب دنیوی و اخروی برای شما داشته باشد.

فتاح دماوندی در خاتمه گفت: انجمن ها باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشند. ما خود را موظف می دانیم از آثاری که با محتوای اسلامی تولید می شود حمایت کنیم. تولید کار مشترک با همکاری دیگر ارگان ها و سازمان های شهرستان باید از اولویت های انجمن های فرهنگی هنری باشد.

 

 

۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید