اخبار

نقاشی تمثال مبارک شهدا از سوی هنرجویان فیروزکوهی

نقاشی تمثال مبارک شهدا از سوی هنرجویان فیروزکوهی
به همت انجمن هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه کارگاه نقاشی از تمثال شهداء در مجتمع فرهنگی هنری آفرینش برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه، این کارگاه با حضور هنرجویان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان، مهدیس سراج تکنیک سیاه قلم، صبا رضایی تکنیک سیاه قلم، مینا سلیمیان تکنیک رنگ روغن، امید امامی گرافیک و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بنیاد شهید در مجتمع فرهنگی هنری آفرینش کار خود را آغاز نمودند و در اولین روز کاری خود تمثال شهید هنرمند خوشنویس، فردین عمرانی را به تصویر کشیدند.

به همین گزارش نیکدل رئیس بنیاد شهید ضمن تشکر و قدردانی از هنرمندان گفت: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و استفاده از ظرفیتهای موجود در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین بزرگداشت کرامت این شهداء در اقدامی فاخر و ارزشمند  از سوی هنرجویان مجتمع فرهنگی هنری آفرینش تمثال این شهداء به منظور سطح کیفی انتقال فرهنگ غنی ایثار و شهادت از زبان هنر به تصویر کشیده شد.

در ادامه حسینی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه نقاشی از تصاویر شهدا به ما یادآوری می کند مردان بزرگی که روزگاری از بزرگترین ودیعه خداوند که جان انسان است گذشتند تا امروز با اندیشیدن به آنان هم به آن روزهای زیبا حسرت بخوریم و هم فراموش نکنیم که چه عزیزانی برای نگهداری از خاک وطن به قربانگاه رفتند و وظیفه کوچکی بر دوش ماست تا ایثار و فداکاری این عزیزان را به همگان نشان دهیم.

سرپرست اداره تصریح کرد: نقاشی چهره نورانی سایر شهدا در کارگاه های آینده در دستور کار قرار دارد که شروع این اقدام را با نقاشی چهره تنها شهید هنرمند شهرستان آغاز نمودیم و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با افتخار در کنار بنیاد شهید خواهیم بود.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید