اخبار

جلسه هم اندیشی و ساماندهی شعر و ترانه بازیهای کودکانه در فرمانداری تهران برگزار شد

جلسه هم اندیشی و ساماندهی شعر و ترانه بازیهای کودکانه در فرمانداری تهران برگزار شد
جلسه هم اندیشی و ساماندهی شعر و ترانه بازیهای کودکانه با حضور فرماندار و گروههای فرهنگی دستگاههای اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرتهران، در این جلسه فرهادی فرماندار تهران گفت: یکی از موارد مورد بحث جلسه هم اندیشی شعر کودک و آهنگ هایی که به همراه آن خوانده می شود، هست. می توان اشعار خودمان را از گذشته  با شیوه های سالم و مثبت در ذهن کودکانمان فعال نماییم.این امر قطعا" با مربیان و اساتید صاحب نظر اخذ خواهد شد و خروجی آن در مهدهای کودک بدون نقص برای کودکان مورد استفاده قرارخواهد شد.

شیرکوند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و ایده پرداز طرح "ترانه ها و بازیهای کودکانه" در این نشست گفت: بدلیل تعدد متولیان امر پیش دبستانی هایی که وجود دارد متاسفانه ترانه و بازیهای متعددی که در این مراکز اجرا می شود به هیچ واحدی نرسیده و بعضا" ترانه های مورد استفاده از الفاظ مناسبی برای کودکان برخوردار نیست، به همین دلیل با تشکیل جلسه هم اندیشی در فرمانداری تهران برآن شدیم تا در خصوص اشعار خوبی که داریم با کمک اساتید فن و شاعرین آثار، شعرها پالایش و ویراش های لازم انجام پذیرد تا با اجرای آنها در پیش دبستانی و مهدهای کودک این اشعار بازسازی گردد.

سروی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران نیز در خصوص اهمیت اجرایی این طرح گفت:متاسفانه ما در این بخش ضعف های جدی داریم و نهادهای متولی بصورت عمیق و موثر به این موضوع نپرداخنتد ، به همین خاطر فرمانداری تهران با پیشنهاد جلسه هم اندیشی ساماندهی شعر و ترانه کودکان از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران موافقت کرد تا بتوانیم در این راستا با ساماندهی و هماهنگی کلیه دستگاههای به یک نظر واحد واجرایی برسیم.

این جلسه " با ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندار تهران، سروری معاون سیاسی، فرزانه مروستی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران، ناصری مدیر کل کتابخانه های استان تهران، شیرکوند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و دبیر انجمن­ و دیگر اعضای حقوقی و حقیقی برگزار گردید.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید