اخبار

کارگاه آموزشی مشاوره خانواده با موضوع فرزند پروری در اسلامشهر برگزار شد

کارگاه آموزشی مشاوره خانواده با موضوع فرزند پروری در اسلامشهر برگزار شد
به مناسبت دهه کرامت، کارگاه آموزشی مشاوره خانواده با موضوع فرزند پروری به همت کانون علامه جعفری مسجد امام جواد(ع) و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر، این همایش با هدف ترویج فرهنگ اسلامی و رضوی و نشاط اجتماعی در بین خانواده ها، معرفت افزایی و تعمیق بصیرت دینی در بکارگیری روش های اصول تقویتی و تنبیهی جهت اصلاح رفتار کودکان، ارزش‌گذاری به مقام ائمه اطهار‌(ع)، حفظ ارزش های دینی - اسلامی و فراهم کردن بسترهای لازم جهت تقویت نهاد خانواده برگزار گردید.   

گفتنی است در این کارگاه آموزشی خانم خورشید وند کارشناس خانواده به مباحثی چون توانمند سازی زنان در زمینه تحکیم بنیان خانواده، ترویج و تشویق فرزند آوری، تربیت صحیح فرزند با الگو گرفتن از رفتار های ائمه اطهار (ع)، نقش زن در جامعه، شیوه های رفتاری و برخورد والدین با فرزندان و ... پرداخت .

وی همچنین به مسائل و مشکلات موجود در جامعه که باعث عدم بچه دار شدن والدین می شود اشاره نمود و افزود: تمامی این مشکلات فقط فقر در جامعه نیست بلکه بسیاری از والدین به دلیل عدم اعتماد به نفس در تربیت فرزند و نیز در نظر گرفتن رفاه حال خودشان از بچه دار شدن امتناع می ورزند.

گفتنی است: دکلمه خوانی و مولودی خانی با موضوع دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و تقدیر از بانوی شاغل بعنوان الگوی سوم زن (زن نه شرقی، نه غربی ) از جمله برنامه های دیگر این کارگاه آموزشی بود . 

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید