اخبار

کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد

کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد
به مناسبت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری پیرامون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نشست هماهنگی و برنامه ریزی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، این نشست به ریاست مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای و با حضور مسئولان ستادی و کارشناسان حوزه های مختلف اداره کل برگزار شد.

مرضیه محرابی در این نشست با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و آموزش مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود:  باید آموزش های متناسب با مقاطع سنی و با ارزش های ملی و دینی طراحی و ارائه شود.

وی اهم برنامه های اداره کل را در موضوع خرید کالای ایرانی، کارآفرینی، جهش تولید و ساخت برنامه های آموزشی در چهارچوب برنامه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برنامه‌هایی با رویکردهای پیشگیرانه، پژوهشی، تحقیقاتی و فرهنگی را موثر دانست.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تقبیح مصرف کالای قاچاق و خارجی به افراد جامعه را یکی از مؤثرترین راههای کنترل قاچاق دانست و مشارکت عمومی و مداخله هدفمند رسانه‌ها و دستگاه‌های متولی امر فرهنگ را تبیین کرد.

مرضیه محرابی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب مدظله العالی مبنی بر تشکیل کارگروه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اهمیت آن، استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگی استان بخصوص انجمن های فرهنگی و هنری و نیز استفاده بهینه از فضای مجازی برای آگاهی‌بخشی در مقابله با این پدیده شوم را لازم دانست و بر لزوم اقدامات تاکید نمود.

در این نشست اعضاء حاضر پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف مطرح نموده و به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند .

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید