اخبار

غلامرضا ابکار دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان:

حجاب یک نوع استتار برای مصون ماندن از هرگونه آسیب اجتماعی است

حجاب یک نوع استتار برای مصون ماندن از هرگونه آسیب اجتماعی است
نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان با حضور غلامرضا آبکار و اعضای جلسه در محل دفتر امام جمعه گلستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان : نهمین نشست شورای فرهنگ  عمومی شهرستان بهارستان با حضور غلامرضا آبکار، حجت الاسلام نورپور و اعضای جلسه پیرامون  بررسی موضوع عفاف وحجاب در محل دفتر امام جمعه گلستان برگزار شد .

در ابتدا پس از قرائت آیاتی چند از قرآن کریم، غلامرضا آبکار رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن عرض  سلام و تبریک دهه کرامت، میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام رضا (ع) و همچنین میلاد بانوی بزرگوارحضرت معصومه(س) به حاضرین و قدردانی از اعضا به خاطر حضور به موقع در جلسه و تشکر از حجت الاسلام نور پور امام جمعه و رئیس شورا برای تشکیل جلسه، به بیان مصوبات هشتمین نشست شورا پرداخت و در همین راستا مواردی که مربوط به دبیرخانه شورا بود را برای حاضرین تشریح نمود و از اعضاء حاضر در نشست در خواست کرد نسبت به اجرایی شدن مصوبات همکاری لازم و شایسته را با دبیر خانه داشته باشند.

ایشان در ادامه به موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: بی شک حفظ عفاف وحجاب برای مردان و زنان امری ضروری است و به بیان دیگر حجاب یک نوع استتار برای مصون ماندن از هرگونه آسیب اجتماعی است ، به همین منظور 21 تیر ماه به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است و اسلام براین موضوع تاکید بسیار نموده است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان با بیان دستور جلسه ،  به بررسی مسائل مربوطه به عفاف و حجاب در شهرستان پرداخت.

سپس حجت الاسلام نور پور امام جمعه بخش گلستان و رییس شورا : با اشاره به دستور جلسه ، سخن خود را با اشاره به یکی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) که فرمودند" فرهنگ آن چیزی که من آماده ام جانم را برایش فدا کنم اگر اهمیتش از اقتصاد بیشتر نباشد کمترهم نیست " آغاز نمود و گفت: حیا و عفاف علاوه بر اینکه یک حکم و دستور الهی است از عوامل اقتدار ملی هم است که دشمن آن را هدف قرار داده است و در عقبه این بی حجابی ها مسائل سیاسی و امنیتی نهفته است که دشمن اتاق فکر تشکیل داده و می خواهد اقتدار ملی را از بین ببرد و هدف دشمن از بین بردن ایمان و عفاف مسلمانان است.

ایشان همچنین بیان داشت : یکی از معضلات منطقه به جد بحث پوشش و کشف حجاب است ، برای رعایت شئونات اسلامی و  عفاف و حجاب ، دولت، مجلس و قوه قضائیه باید برای دانشگاه ها ، مدارس ، ادارات و مکان های عمومی فکر اساسی و جدی بکنند و مصوبه سال 84 که درشورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع فرهنگ و حجاب تصویب شد ، باید اجرایی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش گلستان در پایان گفت: در فضای مجازی کانال عفاف وحجاب توسط سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شود و مطالب آموزشی با موضوع عفاف وحجاب درج گردد و باید مدیران ، مربیان ، معلمان و دانش آموزان دختر چادری را تشویق کنیم و نباید در ادارات شاهد بی حجابی و بد حجابی باشیم و به همه ادارات بخشنامه کنید رعایت حجاب اسلامی الزامیست.

درادامه مدیران دستگاههای اجرایی، اعضاء شورا و فعالان فرهنگی دعوت شده در این نشست به بیان دیدگاهها و نظرات خود در رابطه با دستور جلسه پرداختند .

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید