اخبار

مشکلات دفاتر سرپرستی جراید شهرستان ری بررسی شد

مشکلات دفاتر سرپرستی جراید شهرستان ری بررسی شد
نشست بررسی مشکلات دفاتر سرپرستی روزنامه های سراسری شهرستان ری با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری، نماینده خانه مطبوعات و سرپرستان دفاتر رسانه ای ری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در ابتدای این نشست با اشاره به اهمیت کار رسانه ها یادآور شد: رسانه ها در دوران کنونی بخش جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده اند و مردم در دنیای اطلاعاتی و ارتباطی امروز، بخش عظیمی از فرهنگ، ارزش ها و هنجارهای جامعه خود و دیگر جوامع را از رسانه ها دریافت می کنند.

وی با اشاره به دشواری های کار رسانه های مکتوب اضافه کرد: اغلب مردم، خاطرات رسانه ای خود از جمله پیروزی انقلاب را با جراید به یاد می آورند و بر خلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی، مطالب جراید قابل استناد برای نسل های آینده خواهد بود.

در ادامه «رضا فغانی» نماینده خانه مطبوعات در شهرستان ری در سخنانی با اشاره به حضور فعال خبرنگاران به ویژه در حوزه رسانه های مکتوب اظهار داشت: خبرنگاران شهرستان ری در ایام شیوع بیماری کرونا و با وجود هزینه های بالای چاپ روزنامه و ویژه نامه محلی، نشریات خود را به صورت دیجیتال منتشر می کردند و رسالت خود را ترک نکردند.

وی با وجود پیگیری های مکرر برای ایجاد دفتر «خانه مطبوعات شهرستان ری» برای رسیدگی به امور خبرنگاران گفت: متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده و امیدوارم در سال جاری شاهد رفع این مشکل باشیم.

 در ادامه نمایندگان و سرپرستان جراید کثیرالانتشار و نشریات محلی به بیان مشکلات خود در خصوص توزیع آگهی های دولتی، بازدید فصلی از دفاتر سرپرستی، برگزاری جلسات مستمر، تمدید مجوز سرپرستی، ممانعت از اتشار ویژه نامه های بدون مجوز و دیگر مسائل صنفی بازگو کردند.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید