اخبار

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس برگزار شد

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس برگزار شد
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس با حضور حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین فضلعلی معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف استان تهران، حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و روسای ادارات برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن خیر مقدم به اعضای شورا گفت: امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلام و سلامت جامعه است، و صرف توهم این که موجب بدبینی فاعل منکر یا بعضی از مردم نسبت به اسلام می‌گردد باعث نمی‌شود که این وظیفه‌ بسیار مهم ترک شود.

منکرات از این جهت که منکر هستند فرقی بین آنها نیست، ولی در عین حال ممکن است که بعضی از آنها در مقایسه با منکرات دیگر دارای حرمت شدیدتری باشد. به هر حال نهی از منکر برای کسی که شرایط آن را احراز کرده یک وظیفه‌ شرعی است و ترک آن جایز نیست، و در این حکم بین منکرات و محیطهای دانشگاهی و غیر دانشگاهی تفاوتی وجود ندارد.

گفتنی است پس از سخنان جوکار مصوبه جلسه گذشته قرائت و کشاورزیان گزارش عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را ارائه و خواستار توجه و اهتمام عموم مردم خصوصا اهالی فرهنگ و هنر به انجام این فریضه اسلامی شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید