اخبار

هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر برگزار شد

هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر برگزار شد
هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر با حضور اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر، در این جلسه حجت الاسلام نوروزی امام جمعه و رئیس جلسه ضمن خیرمقدم، با تفسیر آیاتی از قرآن مجید به اسماء حسنی خداوند متعال اشاره و افزود: خداوند هم امرکننده است به انجام کارهای خوب و پسندیده و هم نهی کننده است از انجام کارهای زشت.

نوروزی در ادامه افزود: پروردگار عالم انسانها را به دو موضوع مهم امر می کند که یکی از آنها امانتداری و درستکاری است و یکی از اسماء حسنی خداوند امین است که خداوند متعال همه نعمت هایی را که به بندگانش عطاء کرده و همه مسئولیت هایی را که ما داریم را امانت دانست و باید به درستی انجام و خیانت و افراط و تفریط در انجام وظایف نداشته باشیم.

امام جمعه اسلامشهر موضوع دومی که خداوند بندگانش را به آن امر می کند را قضاوت عادلانه دانست که باید با عدالت حکم کرد و این امر فقط مختص قوه قضائیه نیست و همه باید در زندگی شان عدالت را در حکم ها و داوری هایشان رعایت نمایند.

رئیس جلسه در پایان سخنانش با حدیثی از امام صادق(ع) افزود: زندگی شیرین و لذت بخش نمی شود مگر با سه چیز: هوای پاک، آب فراوان گوارا و زمین حاصلخیز که سه نعمت بزرگی است که خدا در اختیار بشر قرار داده و باید به درستی از آنها استفاده نمود.

در ادامه مرسلپور، فرماندار و نایب رئیس جلسه به شرایط کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا پرداخت و افزود: شرایط کنونی جامعه در این مورد قابل پیش بینی نیست و شرایط شیوع این ویروس در کل دنیا و کشور ما و شهرستان ما ناپایدار است و امکان تصمیم گیری قطعی در خصوص اجرای برنامه ها و فعالیت ها وجود ندارد ولی دستگاههای اجرایی طرح ها و فعالیت هایشان را در  دو بخش حضوری و فضای مجازی ارائه نمایند که این برنامه ها می بایست بر مبنای سیاست های شهرستان باشد.

فرماندار اسلامشهر در ادامه با توجه به مسایل و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در دنیا افزود: کشور ایران جزء 10 کشور برتر در حوزه پیشگیری، مبارزه و مقابله و برطرف سازی مشکلات در حین شیوع این ویروس بوده  و افزود: در شهرستان اسلامشهر در ایام شیوع ویروس کرونا با همکاری خیرین و مراکز خیریه بیش از 14 هزار بسته اقلام معیشتی در بین خانواده های نیازمند توزیع شد و بانک ها نیز آمادگی لازم برای اعطای تسهیلات به مراکز و اصنافی که در اثر شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند را دارند و متقاضیان معرفی شده به بانک ها پس از ارائه مداک و مستندات لازم به بانک ها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

در پایان فرماندار اسلامشهر به دلیل ناپایداری این ویروس همه اعضا و افراد را به رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس دعوت نمود و افزود: برای اینکه برگشت به گذشته نداشته باشیم همه باید تلاش کنیم تا از این وضعیت عبور کنیم.

در ادامه مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جلسه ضمن تشکر و قدردانی از کلیه اعضا به خاطر همکاری و تعامل شان در برگزاری برنامه ها و فعالیت های ماه مبارک رمضان  در فضای مجازی، خواستار همکاری و همدلی و مشارکت همه دستگاههای اجرایی برای داشتن تابستانی شاد با انجام برنامه ها و  فعالیت های، قرآنی، فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی، تفریحی و ... با محوریت ارائه در فضای مجازی شد.

گفتنی است در این جلسه مواردی چون: اجرای کلیه برنامه ها و فعالیت های دستگاههای اجرایی در ایام  اوقات فراغت در سطح شهرها و بخش ها براساس سیاست های شورای فرهنگ عمومی شهرستان به دلیل بیماری کرونا، اجرای طرح ها و برنامه های اوقات فراغت در دو بخش اجرای حضوری و اجرا در فضای مجازی، برگزاری مسابقات کتابخوانی بمناسبت ایام اوقات فراغت در سطح کتابخانه های عمومی شهر و روستا در قالب فضای مجازی، اطلاع رسانی عمومی توسط ائمه جمعه و جماعات در سطح مساجد و مصلی ها برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، چاپ و نصب بنر با محتوا و پیام های جدید در خصوص پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در سطح معابر عمومی و .... به تصویب رسید.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید