اخبار

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۹۹ برگزار شد

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۹۹ برگزار شد
نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۹۹ با حضور اعضای این شورا و با موضوعات بررسی فعالیت کمیته عفاف و حجاب، پیگیری طرح‌های مربوط به اوقات فراغت و ساماندهی فعالیت مراکز تفریحی و گردشگری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۹۹ با حضور اعضای این شورا برگزار شد از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه می‌توان به بررسی فعالیت کمیته عفاف و حجاب، پیگیری طرح‌های مربوط به اوقات فراغت و ساماندهی فعالیت مراکز تفریحی و گردشگری در سطح شهرستان اشاره کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی- امام جمعه شهرستان دماوند در نشست شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: رعایت شئونات اسلامی مطالبه عمومی است و همه باید مسئولانه عمل کنند تا فرهنگ‌سازی شود همچنین مسئولان ادارات درباره رعایت حجاب پیش قدم باشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه دماوند گفت: گاهی در برخی مراکز تفریحی و گردشگری شئونات اسلامی نادیده گرفته می‌شود که باعث گله‌مندی شده است.

وی تصریح کرد: تولید محتوای هنری و متناسب با عفاف و حجاب توسط اداره ارشاد و تبلیغات انجام خواهد شد و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای تبلیغ عفاف و حجاب در فصل تابستان اقدام فرهنگی لازم را انجام می‌دهند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند نیز در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: با آغاز فصل تابستان و حضور مسافران و گردشگران در مراکز تفریحی و بوم‌گردی در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان، شاهد عدم رعایت برخی معیارهای عفاف و حجاب هستیم.

شاهرخ جهانشاهی افزود: بر همین اساس مقرر شده است تیمی متشکل از دستگاه‌های فرهنگی و نظارتی بویژه در سطح شهرها و روستاها به منظور بررسی این مسائل تشکیل شود.

غلامرضا عبدالله بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: در سال گذشته ساماندهی مجتمع‌های فرهنگی و هنری جزء اولویت‌های کاری این اداره قرار گرفت و بیش از 160 میلیون تومان برای مرمت و بهسازی مجتمع‌های فرهنگی و هنری این شهرستان هزینه شده است. همچنین مجتمع فرهنگی هنری شهر کیلان پس از بحران کرونا بازگشایی خواهد شد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید