اخبار

پیشوا بار دیگر خاطرات قیام مردمی 15 خرداد 1342 را زنده کرد

پیشوا بار دیگر خاطرات قیام مردمی 15 خرداد 1342 را زنده کرد
با فرا رسیدن پنجاه و هفتمین سالروز قیام مردمی 1 خرداد 1342، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا این روز بزرگ را گرامی داشت .

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشوا، در این برنامه که به مناسبت پنجاه و هفتمین سالگرد قیام مردمی 15 خرداد 1342 برگزار شد، هنرمندان زیادی در حوزه های مختلف در محل آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه السلام حضور به هم رساندند و همچنین مسئولین کشوری از جمله حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات کشور نیز در این مراسم حضور داشتند.

باقری امام جمعه شهرستان پیشوا با خیر مقدم  از حضور اصحاب فرهنگ و هنر، سخنانی در خصوص ویژگیهای این قیام مردمی در 57 سال قبل را عنوان نمود.

وی همچنین در خصوص قیام 15 خرداد به عنوان ریشه نهال انقلاب سال 1357 صحبت کرد و عنوان داشت: که این نهال توسط امام راحل کاشته شد و با رویداد انقلاب با خون شهدای گلگون کفن آبیاری شد و پس از آن به بار نشست و هم اکنون با اشاره به فرمایش مقام عظمای ولایت گفت: تبدیل به درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران شده است .

امام جمعه شهرستان پیشوا همچنین از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور درخواست تاسیس نمایندگی حوزه هنری و دبیرستان صدرا را عنوان نمود.

در پایان توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا هدایایی به رسم یادبود به هنرمندان تقدیم شد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید