اخبار

چهل و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک برگزار شد

چهل و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی قرچک با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان قرچک و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک، محمود برزگر دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن خیر مقدم به اعضای شورای فرهنگ عمومی به نقش شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک شورای انسجام بخش در سطح شهرستان اشاره نمود و افزود: این شورا می تواند بعنوان یک متولی محوری با نقش نظارتی کارهای فرهنگی شهرستان را رصد نماید و نسبت به کمیت و کیفیت برنامه های فرهنگی و همچنین برنامه ریزی و محوریت قرار گرفتن اولویتهای فرهنگی اقدام نماید .وی همچنین در مورد شعار سال مقام معظم رهبری پیرامون جهش تولید مطالبی را ارائه کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مصوبات جلسه قبلی شورای فرهنگ عمومی گزارشی از روند اجرای مصوبات و برنامه های فرهنگی و هنری پیش رو را برای حاضرین قرائت کرد.

در ادامه حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی، ضمن تسلیت ایام سوگواری ارتحال امام خمینی (ره) به بیان مطالبی پیرامون شخصیت امام پرداخت و بیان داشت: شکر خدا که انتخاب شایسته مقام معظم رهبری موجب شد که خلف صالح خمینی  سکاندار امور این نظام اسلامی به نحو احسنت  تا این لحظه انجام شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان از اینکه جلسه شورای فرهنگ عمومی به طور مرتب برگزار شده است ابراز خرسندی نمود و افزود:  بحث فرهنگ یک بحث تاثیر گذار است تا جایی که به فرموده مقام معظم رهبری همچنانکه انسان برای تنفس به هوای پاک احتاج دارد برای زندگی هم نیازمند یک فرهنگ پاک و سالم هستیم.

وی افزود: دشمنان به دنبال مباحثی همچون شبیه خون فرهنگی و تهاجم فرهنگی هستند که جوانان و نوجوانان ایران اسلامی را از مسیر انقلابی گری دور کنند و تغییر ذائقه ایجاد نمایند و در ادامه به دنبال تغییر دینی هستند، لذا وظیفه همه مسئولین و مدیران جمهوری اسلامی این است که این وظیفه را در خود احساس کنند که با همگرایی و وحدت این تهاجمات را خنثی نمایند و این کار نیازمند برنامه ریزی و کار کارشناسی همراه راهکار است.

اسماعیلی در ادامه به نقش بیشتر مدیران شهرستان در جهت تحقق شعار سال مطالبی را بیان کرد و افزود: همه ما مکلف به تحقق این شعار که گره گشای مشکلات اقتصادی است هستیم.

اسماعیلی در خصوص شورای فرهنگ عمومی افزود: جلسات شورا باید به صورت منظم و ماهیانه تشکیل شود و مصوبات این شورا پس از تایید توسط فرماندار به دستگاهها ابلاغ خواهد شد. و دستگاههای اجرایی ملزم به اجرای مصوبات شورا می باشند.

در ادامه جلسه تعدادی از اعضائ شورای فرهنگ عمومی گزارشی از عملکرد فرهنگی دستگاه خود را به حاضرین ارائه کردند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید