اخبار

جلسه بررسی دستورالعمل بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی شهرستان قدس برگزار شد

جلسه بررسی دستورالعمل بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی شهرستان قدس برگزار شد
جلسه بررسی دستورالعمل بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی شهرستان قدس با حضور موحدیان امام جمعه موقت و مسئول امور مساجد، نیکخواه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، دکتر کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و روسای برخی ازادارات دوشنبه 12 خردادماه در ستاد نمازجمعه شهرستان قدس برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، در این نشست دستورالعمل بازگشایی مساجد، تکایا و اماکن مذهبی و رعایت نکات بهداشتی و اجرای پروتکل های بهداشتی قرائت و مفاد آن مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار گرفت.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین موحدیان گفت: در دین مبین اسلام بر رعایت نکات و موارد بهداشتی بسیار سفارش شده است که همه مومنان می بایست نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: رعایت این نکات بهداشتی در این برهه زمانی به دلیل شیوع بیماری کرونا، باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، زیرا اماکن مذهبی و مساجد همیشه کانون فعالیت های فرهنگی مذهبی بوده که به دلیل رفت و آمد نمازگزاران و مومنین باید سرلوحه و الگوی رعایت موارد و نکات بهداشتی باشد.

دکتر حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس وجود مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش را در مساجد لازم دانسته و گفت نمازگذاران می بایست هنگام ورود و خروج دست ها و لباس خود را کاملا با الکل ضد عفونی کنند. همینطور فضای داخلی مساجد و تکایا بطور مکرر می بایست ضدعفونی و تمییز شود تا عموم مردم با خیال راحت جهت انجام فرایض دینی به مساجد رفت و آمد داشته باشند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید