اخبار

مهمانی نوروزی مفاخر و نویسندگان ادبی در خانه ادب دوستان خانه نشین دردوره کرونا

مهمانی نوروزی مفاخر و نویسندگان ادبی در خانه ادب دوستان خانه نشین دردوره کرونا
درآغازین روزهای سال مفاخر و ادبا با ارمغانی ارزنده بر خانه ادب دوستان مهمان شدند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرتهران، با توجه به شرایط بهداشتی کشور و درکمین بودن ویروس کرونا، اکثر مردم ناگزیر از خانه نشینی میزبان روزهای سبز بهاری شدند لذا به منظور پیشگیری از آسیب های افسردگی و پرکردن اوقات فراغت شهروندان، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و انجمن های ادبی با بهره گیری از نخبگان فرهنگی و هنری آثار ارزشمند متعددی در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

در همین راستا در پنج شاخه ادبی و فرهنگی کارگاههایی در قالب «پویش های مفاخر ایران زمین» از جمله پویش های شیخ اجل سعدی و فردوسی راه اندازی گردید و بارگذاری فایل های صوتی از حکایات سعدی و مثنوی به دو زبان فارسی و انگلیسی انجام گردید.

از طرفی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با همکاری رسانه ملی آثار اساتیدی همچون استاد نادر کریمیان سردشتی که صاحب 89 تالیف می باشد، در زمینه ادبیات و ادیان مطالب ارزنده و آگاهی بخش توسط ایشان بصورت پیام صوتی برای علاقمندان روزانه بارگذاری می شد.

بهره گیری از آثار نویسندگان برتر در حوزه کودک و نوجوان و ارسال فایل های صوتی ایشان در گروه های مجازی به صورت روزانه از دیگر اقدامات مشترک بوده است.

اقدامات و برنامه های تهیه شده جام باشگاههای کتاب و کتابخوانی در قالب همکاری با شبکه یک رسانه ملی برنامه «سیمای خانواده» در راستای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی بصورت پخش روزانه صورت گرفت.

همچنین با توجه به ایام کرونایی و ماه مبارک رمضان ،بهره گیری از آثار نویسندگان در دو بخش بزرگسالان و کودکان، تدوین 30 قصه قرآنی در قالب 30 برنامه با همکاری رسانه ملی از جمله اقدامات صورت گرفته در شناخت آداب و فضائل ماه مبارک در فضای مجازی بوده است.

 

 

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید