اخبار

فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق کالا گامی در جهت جهش تولید است

فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق کالا گامی در جهت جهش تولید است
نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، نخستین جلسه کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا در پیشوا برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان ادارات تبلیغات اسلامی، صمت، اتاق اصناف، شهرداری، بهزیستی، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان حضور داشتند.

طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا با اشاره به نام گذاری سال 1399 توسط مقام معظم رهبری با نام سال جهش تولید گفت: یکی از گامهایی که می توان به سمت جهش تولید و مبارزه با قاچاق کالا برداشت فرهنگ سازی در این مورد است که باید در این خصوص به نوعی برای شهروندان تبیین شود تا عموم مردم به آن سطح از آگاهی برسند که  به سمت کالای خارجی نروند چه برسد کالای قاچاق .

وی اذعان داشت: در سال گذشته یک نمایشگاه کاریکاتور برگزار کردیم که مورد استقبال عموم قرار گرفت و از آثار فاخر هنرمند، کاریکاتوریست خوب کشور آقای نوروزی استفاده شد و در همین موضوع نیز یک کلاس عملی با حضور ایشان در محل هنرستان دخترانه سرمد برگزار کردیم که حدود 50 نفر از هنر جویان شهرستان در آن شرکت داشتند.

در ادامه این مدیر فرهنگی افزود : همچنین در سال گذشته یک تئاتر خیابانی نیز با موضوع قاچاق کالا در سطح شهرستان برگزار شد که با توجه به انتخاب موضوع و کارگردانی و بازی خوب بازیگران مورد استقبال عموم قرار گرفت که این مقدار از فعالیت فرهنگی در شهرستانی با این پتانسیل کافی نیست و می توان کارهای فرهنگی و هنری بیشتری را در این زمینه ارائه داد و همانطور که می دانید زبان فرهنگ و هنر، زبان خوب و ملموس و دلنشینی است و با همدلی و کمک سایر ادارات مانند شهرداری، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی و دیگر ادارات میتوان فعالیتهای بیشتری را انجام داد و سطح آگاهی بخشی در این موضوع مهم را در میان عموم مردم بالا برد.

همچنین جدول زمان بندی در ابتدای جلسه تقدیم حاضرین شد و برنامه هایی که در این کارگروه بسته می شود به شورای مبارزه با قاچاق کالای شهرستان ارائه خواهد شد تا ان شاالله در پایان سال 99 شاهد اثر گذاری تشکیل این کارگروه فرهنگی ابتدا در خانواده های خودمان و در نهایت در سطح شهرستان پیشوا باشیم.

در ادامه حاضرین پیشنهادات و طرحهای خود را ارائه نمودند و در مورد آن بحث و گفتگو شد که در صورتجلسه ثبت گردید.

در پایان مقرر شد که ادارات و نهادهای عضو، طرح های فرهنگی خود در رابطه با سه گروه هدف یعنی تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده ، تهیه و برای جلسه آینده ارائه دهند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید