اخبار

برگزاری هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان

برگزاری هشتمین نشست شورای فرهنگ  عمومی شهرستان بهارستان
هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهارستان با حضور غلامرضا آبکار و اعضای جلسه در محل دفتر امام جمعه گلستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، هشتمین نشست شورای فرهنگ  عمومی با حضور غلامرضا آبکار، حجت الاسلام نورپور، مجتبی خانجانی و سایر اعضای جلسه،  پیرامون شعار سال (جهش تولید) و برگزاری مراسم روز قدس در محل دفتر امام جمعه گلستان برگزار شد.

غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و قدردانی از حجت الاسلام نور پور امام جمعه و رئیس شورا برای تشکیل جلسه، از دست اندرکاران سلامت به ریاست مجتبی خانجانی فرماندار بهارستان و حضور فعال و پر تلاش مدیریت شبکه بهداشت، سپاه پاسداران، بخشداران و شهرداریها و همه کسانی که درایام کرونا به بهترین شکل و به صورت گسترده و با حداکثر توان سازمانی وارد شده و با کمک های ویژه مومنانه، بدون هیچ تبلیغاتی با رویکردی انقلابی در سطح شهرستان فعالیت نمودند؛ تقدیر کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان یاد و خاطر مرحوم حجت الاسلام محسن زاده امام جمعه بخش بوستان را گرامی داشت و از نقش خوب و ارزنده وی در منطقه که در حوزه فرهنگ، خصوصا فرهنگ دینی  داشتند؛ تقدیر و تشکر کرد و در ادامه گزارش مختصری از مصوبات جلسه هفتم شورا را برای حاضرین قرائت نمود و خواستار اجرای یکی از مصوبات جلسه گذشته پیرامون تشکیل کارگروه مبارزه با استعمال دخانیات و مواد مخدر شد.

همچنین وی در ادامه دستور جلسه، تبیین شعار سال (جهش تولید) که از منویات مقام معظم رهبری (مدظله) هست و همچنین برنامه های گرامیداشت روز جهانی قدس را برای حاضرین بیان کرد.

در ادامه حجت الاسلام نور پور امام جمعه بخش گلستان در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و با اشاره به دستور جلسه اول نشست(شعار سال) ضمن بیان این موضوع که چندین سال است که مقام معظم رهبری (مدظله)  برای این سالها یک عنوان انتخاب می کنند یک نوع ریل گذاری یک نوع سیاست کلی با رویکرد اقتصادی و تولید برای هر سال یک نام انتخاب می کردند نوعاً سبقه و رنگ تولید و اقتصاد داشت امسال هم سال جهش تولید نامگذاری گردید ایشان خواستار اتخاذ راهکارهایی در شهرستان بهارستان شد که منویات مقام معظم رهبری(مدظله) در این سال جدید باموضوع جهش تولید محقق شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش گلستان معیشت را از مشکلات اساسی مردم برشمرد و افزود: بحث اقتصاد در کنار مسائل فرهنگی مشکل حاد مردم امروز است که متاسفانه دشمنان ما ناجوانمردانه تحریم می کنند تا جایی که راه های رسیدن دارو را بر روی بیماران می بندند و به هر طریقی دشمنان هر آنچه از دستشان بیاید شیطنت وسنگ اندازی می کنند و اینجاست که باید اقتصاد مقاوم سازی شود که مقام معظم رهبری(مدظله) اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. شهرستان بهارستان با اینکه منطقه مهاجر پذیر می باشد و عموم مردم شریف آن کارگر و انسان های زحمتکش هستند و کارگاه ها و کارخانجات نسبتاً فعال هستند و امید است با درایت و تدبیر و اتخاذ روش های هوشمندانه از این که هست بهتر شود.باید برای تحقق شعار سال شاهد رشد و جهش تولید باشیم و در عرصه تولید نیاز به کار وتلاش مضاعف ونیاز به عزم ملی است ون یاز است از نظرات نخبگان و دانشگاهیان استفاده شود و باید صدورمجوزها روان سازی شود و مشکلات کارآفرینان و واحدهای تولیدی برطرف شود

ایشان درادامه به دستور جلسه دوم شورا (برنامه های روز قدس) پرداخت و گفت: امسال مراسم روز قدس در اکثر شهرهای میهن عزیز متفاوت از سالهای گذشته برگزار خواهد شد بنابراین در شهرستان بهارستان نیز براساس ابلاغیه های ستاد مقابله با ویروس کوید19 کشوری عمل خواهد شد.

مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان نیز در خصوص تولید مضاعف و شعار سال مطالبی را ارائه کرد و گفت:شهرستان بهارستان براساس یافته های که وجود دارد پیشران های اشتغال 95 درصد مبنای غیر دولتی است و 3الی 4 درصد دولتی می باشد و بنای اولش خدمات ، بنای دوم صنعت وسوم سایر موارد است وکشاورزی کمترین سهم را دارد. سال قبل 2/1 ولی امسال با تلاش های انجام شده در حوزه گلخانه ای سهم کشاورزی به 2 درصد ازکل شهرستان ونسبت به کل استان همین 2درصد است یعنی با توجه به سرانه وضعیت زمین که در شهرستان 59 کیلو متر مربع است 2درصد آن در حوزه گلخانه ای می باشد که به وضعیت مطلوب رسیده است . همچنین شهرک های صنعتی مسائل و مشکلاتی داشتند وسالهاست از مشکل جدی برخوردار هستند و درحوزه صنعت رنج می بردند واختلافاتی بین دستگاههای اجرایی و صنعتگران بود که با رویکرد خوب دستگاه قضایی و اعضای شورای تامین بخشی از مسائل درحال برطرف شدن است که امیدواریم نتیجه بگیریم و شعار سال (جهش تولید) هم از بعد تولید و هم از بعد اشتغال مثبت خواهد بود وظرفیت تولید افزایش پیدا خواهد کرد و اشتغال به همان مقدار رشد خواهد کرد.

 نائب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه سخنان خود افزود: مجتمع صنفی وصنعتی در دستور کار است که در حال طی مراحل پایانی می باشد و  بحث اجتماع درودگران در شهرک صنعتی که اگر اتفاق بیفتد 2000 شغل مستقیم وغیر مستقیم را ایجاد خواهد کرد و به طور کلی ما سال 99 رابهتر از سال 98 می دانیم و وضعیت اشتغال مطلوب در پیش رو داریم .

ایشان در پایان تاکید کرد حضور فعال دستگاههای اجرایی در برنامه های متنوع سال جاری برای عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری(مدظله)امری ضروری والزامی است.

در ادامه هریک از اعضاء شورا به بیان دیدگاهها و نظرات خود در رابطه با دستور جلسه پرداختند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید