اخبار

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت روز بزرگداشت حکیم عمر خیام پیامی را صادر کرد

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت روز بزرگداشت حکیم عمر خیام پیامی را صادر کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای این اداره کل به مناسبت 28 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری پیامی را صادر نمود.

 متن این پیام بدین شرح است:

حکیم عمر خیام نیشابوری از چهره‌های پرتلالو آسمان فرهنگ و ادب ایران زمین است که شخصیت بزرگش پیوندگاه دو بحر ژرف و دو رود خروشان علم و خرد، ادب و معرفت ایرانی و اسلامی است.
خیام شخصیتی ادیب و دانشمند است که علم و ادب را با یکدیگر همراه کرده و با وجود اشعار اندک، از مشهورترین شاعران ایران در جهان است. تعداد ترجمه‌های کتاب خیام بیشترین ترجمه هاست و این یکی از شگفتی‌های اقبال جهانی به اشعار خیام است.

اینجانب ضمن تبریک و گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت حکیم عمر خیّام نیشابوری به عموم مردم و به ویژه اصحاب و اهالی علم و ‌فرهنگ و ادب کشور، از همه کسانی که با بهره گیری از توان، دانش و پشتکار مضاعف برای تکریم نام و یاد آن حکیم بی بدیل تلاش می‌نمایند قدردانی و سپاسگزاری می نمایم.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید