اخبار

معاون امور فرهنگی و رسانه ای: بی تردید ژرفای زبان فارسی مدیون تلاش حکیم ابوالقاسم فردوسی است

معاون امور فرهنگی و رسانه ای: بی تردید  ژرفای زبان فارسی مدیون تلاش حکیم ابوالقاسم فردوسی است
مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت 25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی پیامی را صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، مرضیه محرابی در این پیام ضمن گرامیداشت شبهای قدر در ماه مبارک رمضان با اشاره به روز بزرگداشت مقام شامخ حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاس داشت زبان فارسی گفت: بی تردید ژرفای زبان فارسی، مدیون تلاش شگفت حکیم ابوالقاسم فردوسی، بزرگ ترین شاعر حماسه سرای ملی ایران است. معماری حکیمانه او در برپایی کاخی رفیع از نظم در زبان فارسی، چنان استوار قامت افراشته است که در قرون و اعصار مصون از باد و باران و فرسایش، سرفراز بر تارک فرهنگ ایرانی و اسلامی می درخشد و نام بلند آن شاعر گران مایه را برای همیشه زنده نگه داشته است.

وی افزود: شاهنامه حکیم توس، گنجینه خرد و دانایی است و سراسر آن، درس انسانیت و اخلاق و فضیلت است. آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابر ناحق، اصول ثابت انسانی ـ اخلاقی تمامی پهلوانان شاهنامه است و در جای جای شاهنامه به آن اشاره شده است و وظیفه هر ایرانی است تا این روز را تقدیر کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید