اخبار

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری برگزار شد

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری برگزار شد
نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری با حضور فرماندار ویژه شهرستان ری، مدیرکل انجمن کتابخانه های عمومی استان تهران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و سایر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، حسین توکلی کجانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، ضمن تشکر از حضور مدیر کل کتابخانه های استان تهران در این نشست اظهار داشت: معیار مطالعه و کتابخوانی از شاخص های توسعه است و میران افراد کتابخوان یک جامعه بر افزایش سطح فرهنگ و وضعیت آن جامعه رابطه مستقیمی دارد.

وی با تاکید بر توجه به آمارهای وضع موجود و مطلوب کتابخانه ها بر ایجاد فضاهای جدید و نوسازی فضاهای کتابخانه های فرسوده تاکید کرد.

محمد هادی ناصری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: باتوجه به این‌که امروز هزینه ساخت و ساز و هزینه خرید زمین در استان تهران بسیار زیاد است و در برخی شهرستان‌ها نیز زمین مناسبی برای احداث کتابخانه یافت نمی‌شود، آمادگی داریم که ناوگان کتابخانه‌های سیار در استان‌ تهران را توسعه دهیم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در دست بررسی است و طرحی پژوهشی هم در این زمینه وجود دارد، بحث «آمایش سرزمینی» برای تسهیل دسترسی شهروندان به کتابخانه است که یکی از بهترین راهکارها در این زمینه توسعه ناوگان کتابخانه‌های سیار  است.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید