اخبار

جهش تولید موضوع اصلی نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین در سال99

جهش تولید موضوع اصلی نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین  در سال99
شصت و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با موضوع جهش تولید و پیگیری مصوبات پیشین این شورا با حضور اعضای شورا در محل شورای هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین؛ نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین در سال 99 با سخنان حجت الاسلام والمسلمین محمودی پیرامون منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در خصوص تحقق عملی شعار سال جهش تولید آغاز شد.

ایشان در بخش اول سخنان خود پایه ریزی اقتصاد بر اساس تکیه بر اقتصاد غیر نفتی را بسیار ضروری دانست و این مهم را با تلاش جهادی و خالصانه تمامی نهادهای صنعتی، دولتی و غیر دولتی میسر دانست .

ایشان افزایش بازدهی بخشهای تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان را از طریق  شناسایی و بکارگیری ظرفیت ها با عزمی جهادی امری خداپسندانه وبسیار ضروری دانست .

همچنین بخش دیگر سخنان رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین به قدردانی صمیمانه از تلاش کادر درمانی و همه نیرویهای جهادی کشور و به ویژه شهرستان ورامین در کنترل وضعیت بیماری همه گیر کرونا اختصاص یافت.

وی با قدردانی از پزشکان و پرستاران، بسیج، سپاه، هلال احمر، شهرداری، آموزش و پرورش و سایر نهادهای درگیر قدردانی کرد و افزود علاوه بر آسیبهای ناشی و گاه جبران ناپذیر این بیماری خطرناک، دستاوردهای زیادی نیز از این همبستگی و انسجام نصیب کشور شده که نشان دهنده همت والای آحاد مختلف جامعه در مقابله و مهار این بیماری است. کمک های بی شائبه خیرین، تولید لوازم بهداشتی و رساندن به سطح صادارت و بسیاری اقدامات دیگر را از سندهای افتخار ایرانیان در این شرایط سخت دانست.

همچنین در این جلسه پیگیری مصوبات پییشین شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین مرور شد و بر ضرورت اقدام بموقع این مصوبات قانونی و لازم الاجرا تاکید گردید.

در ادامه طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با اشاره به وضعیت ابعاد فرهنگی جهش تولید، استفاده از نظرات اهل فن در این زمینه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد استفاده از فرصت جهان مجازی برای کاهش آسیبهای اجتماعی و خانوادگی با برنامه ریزی فرهنگی هنری میسر است و این اداره با همراهی نهادهای دیگر در این مهم کوشا بوده است.

وی معرفی تولید کنندگان روستایی در سطح شهرستان، معرفی تولیدات فرهنگی هنری، برگزاری مسابقات متنوع ویژه کودکان و خانواده ها از طریق فضای مجازی را مطلوب ارزیابی کرد و از زحمات رئیس اداره صمت بخاطر مساعدت در حوزه فرهنگ قدردانی کرد.

گفتنی است در ادامه هر یکی از اعضا ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه متبوع خود در خصوص مصوبات پیشین شورا، پیشنهادات خوبی در زمینه دستور جلسه شصت و سوم شورا، تحقق شعار سال و نیز کاهش آسیبهای خانوادگی و اجتماعی ناشی از بیماری کرونا بیان کردند.

توجه به تولید کنندگان بومی ،استفاده درست و بموقع از فرصت جهان مجازی به منظور تاثیر گذاری مطلوب و مثبت، پرداخت مبلغ برای ساخت فیلم شهدای دانش آموز، تقدیر از کادر درمانی شهرستان بعد از بیمار کرونا،با عنوان همایش تقدیر از مدافعان سلامت، گزارشی از نحوه توزیع کالا و خدمات توسط نهادهای مردمی و دولتی به اقشار آسی دیده ، توجه به رونق فروش و کنترل قیمتها، پرهیز از موازی کاری ها، دیدارهای موثر با کارآفرینان، تسهیل در دریافت مجوزها، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سودجویان، اقدامات لازم برای روز قدس و سایر مناسبتها با پیش بینی لازم شرایط  و ...از اهم موارد پیشنهادی و مورد بحث در این جلسه بودند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید