اخبار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری: اجرای برنامه های فرهنگی، زمینه قاچاق کالا را از بین می برد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری: اجرای برنامه های فرهنگی، زمینه قاچاق کالا را از بین می برد
جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ری با حضور حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران، فرماندار ویژه شهرستان ری و سایر مسئولین در محل فرمانداری ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه هم اکنون انبارهای جنوب پایتخت به صورت عمومی مورد استفاده هر گونه کالای قرار می گیرد، تاکید کرد: انبارها باید بر اساس نگهداری انواع کالاها از جمله غذایی، بهداشتی، شیمیایی، فلزات و سایر موارد دسته بندی شود.

وی با بیان اینکه شهرستان ری به دلیل قرارگیری در مسیر استان های جنوبی (بنادر کشور) به کلان شهر تهران محل استقرار بیشترین میزان انبارهای کشور است، عنوان کرد: دسته بندی انبارهای جنوب تهران کار نظارت به نحوه نگهداری و جلوگیری از دپو کالاهای قاچاق را برای ناظران دستگاه های اجرایی راحت تر می کند.

توکلی اضافه کرد: نظارت بر انبارهای جنوب پایتخت در راستای حفظ موارد بهداشتی کالاهای سلامت محور و مبارزه با هرگونه کالای قاچاق انجام می شود که باید تسهیلات این نظارت از سوی تمامی دستگاه ها و بخش خصوصی فراهم شود.

«سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری چندین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: تولید طرح های تبلیغات محیطی، اکران طرح ها توسط شهرداری ها، انتشار ویژه نامه مبارزه با قاچاق کالا ویژه اصناف و دانش آموزان، تولید موشن گرافیک مبارزه با قاچاق کالا برای استفاده در صدا و سیما و مدارس از جمله اقدامات کمیته فرهنگی این کمیسیون است.

وی اجرای برنامه های فرهنگی را برای آگاه سازی مردم بسیار مفید و موثر دانست و افزود: حمایت از تولید و کار ایرانی و خرید کالای ساخت تولید داخل باید ابتدا از طریق فرهنگسازی ایجاد و با ارتقای کیفیت محصولات، نهادینه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: اجرای برنامه های فرهنگی، زمینه قاچاق کالا را از بین می برد و حمایت از تولید ایرانی به یک گفتمان تبدیل می شود.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید