اخبار

استقبال 15 هزار بیننده از نمایش های شهرستان ری

استقبال 15 هزار بیننده از نمایش های شهرستان ری
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: طی سال گذشته ۱۵ هزار تن از مردم این شهرستان تئاترهای اجرا شده در سالن های نمایش را تماشا کردند که در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سیدحسن صفوی» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین سال گذشته از ۱۰۰ عنوان کتاب در این شهرستان رونمایی شد که علاوه بر آن با برگزاری برنامه های مختلف در حوزه کتاب و کتاب خوانی موفق به کسب عنوان شهر خلاق در طرح پایتخت کتاب شدیم.

 این مسئول افزود: در سال جاری احداث پنج مجتمع فرهنگی کتابخانه در کهریزک، باقر شهر و قیامدشت از مهمترین برنامه هایی است که باید در این شهرستان عملیاتی شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تناسب فضاهای فرهنگی نسبت به جمعیت و سرانه فرهنگی مورد نیاز، ضروری است تا ساختار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور افزایش اعتبارات، امکانات و اختیارات ارتقاء یابد و اعتبارات بیشتری برای اجرای برنامه های قرآنی، دینی، فرهنگی و هنری تخصیص یابد.

وی در پایان با اشاره به اینکه در ایام شیوع ویروس کرونا بهتر است تا بیشتر به مطالعه کتاب بپردازیم خاطرنشان کرد: باتوجه به تعطیلی مراکز آموزشی و کتابخانه های عمومی برای پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا افراد در منزل به خواندن کتاب پرداخته و این حرکت فرهنگی را گسترش دهند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید