اخبار

نخستین فراخوان ادبی "فردوسی به من آموخت " در بهارستان

نخستین فراخوان ادبی "فردوسی به من آموخت " در بهارستان
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در راستای پویش فرهنگی مقابله با کرونا فراخوان ادبی "فردوسی به من آموخت " را برگزار می نماید .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان :غلامرضا آبکار ضمن اشاره به روزهای کرونایی و لزوم ماندن در خانه گفت: حالا که مجبور به خانه ماندن هستیم باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم و از این رو بر آن شدیم فراخوان ادبی "فردوسی به من آموخت " را در راستای " پویش مقابله با کرونا و با هدف فرهنگ سازی و شناخت پند و اندرزهای زبان و ادب پارسی در این فرصت اجباری و پیش آمده علاوه بر نکوداشت مقام والای استاد سخن و زبان پارسی گامی هر چند کوچک در شکوفایی فرهنگ غنی ایران زمین برداریم .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان در ادامه سخنان خود افزود : حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر پر آوازه ایران است که شهرتش از مرزهای ایران زمین گذشته است .کمتر کسی در سرزمین ایران زمین با آثار درخشان و ماندگارش ، شاهنامه که سالهای طولانی عمرش را برای آن صرف کرده است ، آشنا نباشد .اشعار حماسی و تاریخی این شاعر گرانقدر سرشار  است از حکایت ها ، پند ها و اندرزهای جاودانه که برای همه جای تفکر و تأمل خواهد داشت . پس ما منتظر نوشته های زیبای همه علاقه مندان به شاهنامه خواهیم بود .

ایشان در ادامه از دوستداران شاهنامه  خواست  دست به دست قلم داده ، آنچه از فردوسی آموخته اند را به نگارش درآورند .

گفتنی است این نوشته ها نباید بیش از 12 خط باشد ، علاقه مندان می توانند آثار خود را به همراه مشخصات کامل اعم از نام و نام خانوادگی - شماره شاسنامه و کد ملی - تاریخ تولد و میزان تحصیلات تا 20 اردیبهشت به نشانی baharestan.farhang.gov.ir ارسال نمایند .

شایان ذکر است اسامی برگزیدگان همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم فردوسی در تاریخ 25 اردیبهشت ماه سال جاری اعلام خواهد شد .

نیاز به یاد آوری است به برگزیدگان آثار نفیسی اهدا خواهد شد .

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید