اخبار

معاون امور فرهنگی و رسانه ای:

مراکز ومجتمع‌های فرهنگی مشمول بخشنامه امهال حق بیمه شدند

مراکز ومجتمع‌های فرهنگی مشمول بخشنامه امهال حق بیمه شدند
مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای از امهال حق بیمه اسفندماه 98 و فروردین و اردیبهشت ماه 99 سهم کارفرما (20 درصد) مجتمع‌های فرهنگی که فعالیتشان از موضوع کرونا متاثر شده است، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، نظر به  ابلاغ تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص نحوه حمایت از کسب و کارهای اقتصادی متاثر از شیوع کرونا که شامل مراکز و مجتمع های فرهنگی می باشند مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی طی بخشنامه ای امهال حق بیمه اسفند ، فروردین و اردیبهشت ماه سهم کارفرما برای فعالیت کارگاه های مشمول عناوین ده گانه را ابلاغ کرد.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای گفت:طبق بخشنامه مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، مجتمع‌های فرهنگی استان نسبت به ارسال لیست حقوق و مزد ماه‌های مذکور با رعایت ماده 39 قانون تامین اجتماعی و در مهلت مقرر قانونی (بدون حق بیمه متعلقه سهم کارفرما) به شعب تامین اجتماعی اقدام کرده و مکلف به پرداخت حق بیمه سهم کارفرما (20 درصد) هستند.

مرضیه محرابی  با بیان اینکه مبنای دریافت لیست حقوق و مزد کارکنان ماه‌های اشاره شده، بر اساس لیست‌های ارسالی دی ماه 98 خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به امهال داده شده به این کارگاه‌ها و بعد از اتمام دوره یاد شده، کارفرمایان باید حداکثر تا پایان تیرماه 99 نسبت به تعیین تکلیف حق بیمه معوق شده سهم کارفرما بابت اسفندماه 98 و فروردین لغایت اردیبهشت ماه 99 اقدام کرده و در این خصوص واحدها می‌توانند نسبت به تقسیط آن برای حداکثر تا پایان سال 99 اقدام کنند.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای بیان کرد: حق بیمه سهم کارفرمایی (20 درصد) ماه‌های اشاره شده در خصوص فعالیت‌ها و کارگاه‌های فرهنگی، درصورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه وفق ماده (39 ) قانون تامین اجتماعی، مشمول تاخیر جرایم پرداخت نخواهند بود.

 

برای مشاهده

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید