اخبار

اجرای پویش «هر روز با حکایات مثنوی» توسط انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات

اجرای پویش «هر روز با حکایات مثنوی» توسط انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات
انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات «هر روز با حکایات مثنوی» را بر روی سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات اجرا می­کند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، زهره خسروانی کارشناس ادبی و مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات با اعلام این خبر گفت:  مثنوی مولانا به سبب ساختار داستانی اش همواره مورد توجه بوده است. شاید شخصیت پردازی های مبتنی بر عناصر داستانی، این اثر بی بدیل عرفانی را به یک شاهکار ادبی تبدیل کرده است.

خسروانی افزود: بنابر این حکایات مثنوی فقط وسیله ای در خدمت تفهیم و شرح مفاهیم انتزاعی و عرفانی یا اخلاقی نیستند بلکه این حکایات با ساختار ویژه مبتنی بر عناصر داستانی حیطه های معرفت شناسی، انسان شناسی و هستی شناسی را نیز در بردارد.

وی در پایان گفت بر این اساس بر آن شدیم که جهت شناسایی و آشنایی بیشتر با حکایات مثنوی مولوی در سایت اداره بصورت صوتی و روایت گونه این حکایات به تواتر درج گردد.

علاقه مندان می توانند جهت بهره مندی از پویش «هر روز با حکایات مثنوی» به سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران به نشانی shemiranat.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.

 
 
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید