اخبار

آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه‌های استان تهران از اول اردیبهشت

آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه‌های استان تهران از اول اردیبهشت
شرایط و زمان آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه ها توسط اداره کل هنرهای تجسمی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای تجسمی در اطلاعیه و اخبار جداگانه ای آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه های هنرهای تجسمی را اعلام کردند.

 در اطلاعیه و خبر آمده است: با توجه به شرایط فعلی و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه آغاز فعالیت های صنفی با خطر کمتر، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، فعالیت آموزشگاههای آزاد هنری فقط با رعایت شرایط زیر مجاز است.

-          آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه ها ابتدا در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشت به نشانیhttp://www.salamat.gov.ir اطلاعات واحد خود را ثبت کنند.

-          پروتکل ها و قواعد بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در موضوع بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم تجهیزات و محل آموزشگاه رعایت شود.

-          برگزاری کلاس های تک نفره(یک هنرجو)، استاد- شاگرد با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی آموزشگاه های آزاد هنری بلامانع است.

-          فعالیت نگارخانه ها نیز با عدم برگزاری افتتاحیه و برنامه هایی که منجر به تجمیع و تراکم مراجعه کنندگان شود بلامانع است.

به منظور تداوم فعالیت های آموزشی، استفاده از امکانات فضای مجازی برای آموزش هنری در صورتی مجاز است که: اولا با نظارت و برنامه ریزی آموزشگاههای آزاد هنری انجام شود و ثانیا آموزش با استفاده از نرم افزارهای داخلی انجام شود به طوری که نظارت و پاسخگویی آموزشگاه آزاد هنری ممکن باشد.

آموزش هنری به صورت حضوری و در بستر فضای مجازی فقط با رضایت هنرجو و خانواده امکانپذیر است و اجباری نیست.

هزینه استفاده از کلاس های آموزش هنری مجازی 20 درصد کمتر از آموزش هنری حضوری خواهد بود.

شروع فعالیت دوباره آموزشگاه های آزاد هنری در استان تهران نگارخانه ها و آموزشگاه های آزاد هنری استان تهران از اول اردیبهشت در چارچوب این اطلاعات مجاز به فعالیت هستند.

لازم به توضیح است آغاز و ادامه‌ فعالیت های نگارخانه‌ها و آموزشگاه های آزاد هنری بدون ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشت به نشانیhttp://www.salamat.gov.ir منجر به عدم صدور مجوز فعالیت و یا در صورت فعالیت، موجب توقف فعالیت واحد مربوطه خواهد شد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید