اخبار

نحوه حمایت از کسب و کارهای متاثر از شیوع بیماری کرونا ابلاغ شد

نحوه حمایت از کسب و کارهای متاثر از شیوع بیماری کرونا ابلاغ شد
سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای گفت: با ابلاغ تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص نحوه حمایت از کسب و کارهای اقتصادی متاثر از شیوع کرونا که شامل مراکز و مجتمع های فرهنگی، هنری و رسانه ای می باشد بخشنامه های واصله جهت بهره برداری مراکز ذیربط علاوه بر اطلاع رسانی از طریق، اصناف و اتحادیه های مرتبط در سایت اداره کل قرار داده می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرضیه محرابی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه مشاغل فرهنگی و هنری جزء آن دسته از کسب و کارهایی هستند که بیشترین خسارت را در اثر شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند مشمول استفاده از حمایت های بیش بینی شده در این تصویب نامه می گردند.

وی اضافه کرد: در این تصویبنامه به استمهال حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان تامین اجتماعی و استمهال هزینه های برق و گاز مصرفی برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت سال 1399 اشاره شده است.

وی اظهارداشت: «کرونا» نه تنها یک بیماری بلکه بحران اقتصادی و اجتماعی بوده و تبعات نامطلوبی به دنبال داشته است به طوری که اقشار و صنوف مختلفی در کشور آسیب های ناشی از این بیماری را تجربه کرده اند.

مرضیه محرابی بیان کرد: بنا به دستور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با برآورد تقریبی خسارات وارد شده به فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای استان و اعلام آن به وزارت متبوع، پیگیرنحوه حمایت بیشتر از کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و جبران خسارت و آسیب های وارده هستیم.

برای دریافت تصویب نامه هیئت وزیران اینجا کلیک کنید

 

 

 

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید